Stal Ostrów pogrąża w piątym meczu warszawską Legię, AZS Politechnika Poznań żegna się z I ligą!

Piąty, decydujący mecz w I lidze koszykarzy zakończył się szczęśliwie dla BMSlam Stali Ostrów, a bardo źle dla AZS Politechniki Poznań.

Koszykarze Stali od początku meczu narzucili rywalom swoje warunki gry. Wprawdzie ostrowianie mieli małe problemy ze skutecznością, ale przy żelaznej defensywie nie musieli martwić się o wynik. Podopieczni Mikołaja Czai zdominowali strefę podkoszową i niemal całkowicie odcięli stołeczny zespół od rzutów z dystansu.

Na początku drugiej połowy goście zbliżyli się do Stalówki na dziesięć punktów, ale po chwili wdali się w dyskusje z sędziami i sami wybili się z rytmu gry. W czwartej kwarcie przewaga miejscowych wzrosła do prawie 20. „oczek” i wtedy stało się jasne, że to ostrowianie zagrają w finale play-off z Sokołem Łańcut.

Tymczasem po trzech sezonach gry w I lidze spadli z niej koszykarze Politechniki AZS Poznań. Podopieczni Waldemara Mendela przegrali decydujące spotkanie w Siedlcach.

Do przerwy akademicy przegrywali jedynie różnicą pięciu punktów. Jeszcze po trzeciej kwarcie akademicy mogli czuć się pierwszoligowcami. W ostatniej odsłonie pojedynku posypała się jednak defensywa gości. Kosz przyjezdnych przypominał durszlak z dużymi otworami. Politechnika nie znalazła recepty na zdeterminowanych rywali i w końcówce nie miała już szans na odwrócenie losów meczu.

Wyniki w I lidze koszykarzy: (półfinały) BM Slam Stal Ostrów – Legia Warszawa 71:58 (3:2) Sokół Łańcut – Miasto Szkła Krosno 86:78 (3:2), (o utrzymanie) SKK Siedlce – AZS Politechnika Poznań 78:69 (21:22, 12:16, 18:16, 27:15), (3:2), najwięcej dla AZS: Rutkowski, Wielechowski i Rzeczkowski po 12.