sportowy24
  Stanisław Czerczesow prawdopodobnie przestanie być trenerem...

  Stanisław Czerczesow prawdopodobnie przestanie być trenerem Legii Warszawa

  Michał Skiba

  Sportowy24

  Aktualizacja:

  Sportowy24

  Stanisław Czerczesow prawdopodobnie przestanie być trenerem Legii Warszawa

  ©Szymon Starnawski /Polska Press

  Jak podaje Gazeta Wyborcza, dni rosyjskiego szkoleniowca przy Łazienkowskiej są już policzone. Rozstanie Legii z 53-letnim Czerczesowem to kwestia kilku najbliższych godzin
  Stanisław Czerczesow prawdopodobnie przestanie być trenerem Legii Warszawa

  ©Szymon Starnawski /Polska Press

  Nie wiadomo, kto zostanie nowym trenerem Wojskowych, ale od kilku miesięcy są już prowadzone rozmowy z następcami Stanisława Czerczesowa. Podobno najbliżej przejęcia mistrza Polski jest trener, z którym już kiedyś były prowadzone tego typu rozmowy.

  W mediach przewijają się dwa nazwiska: trener słowackiego MSK Żilina Adrian Gula i Albańczyk Besnik Hasi, który właśnie został zwolniony z Anderlechtu Bruksela. Według plotek, bliżej podpisania umowy z Legią jest 45-letni Hasi. Klub potwierdza, że rozmawia jeszcze przynajmniej z dwoma innymi zagranicznymi trenerami.

  Hasi stracił posadę trenera Fiołków po tym, jak zajął z nimi drugie miejsce w belgijskiej Jupiler League. Nie pomógł Albańczykowi fakt, że wicemistrzostwo Belgii dawało Anderlechtowi prawo do gry w Lidze Mistrzów. Hasi wiele lat był asystentem w zespole z Brukseli, wcześniej był zawodnikiem Anderlechtu. Przez rok grał nawet z Michałem Żewłakowem, obecnym dyrektorem Legii.

  Legię i Czerczesowa poróżniła wizja prowadzenia drużyny i polityka klubu. Zdaniem działaczy Legii, Czerczesow powinien mieć lepszych współpracowników. Szkoleniowiec mimo że szukał konsensusu, nie zgodził się zrezygnować ze współpracy z trenerem od przygotowania fizycznego Władimirem Panikowem i trenerem bramkarzy Gintarasem Stauce.

  Stanisław Czerczesow trafił do Legii w październiku 2015 roku, zastępując Heninnga Berga. Z Legią zdobył mistrzostwo i Puchar Polski. Kontrakt Rosjanina obowiązuje do czerwca 2017 roku. W umowie obie strony zastrzegły, że latem 2016 roku może dojść do rozwiązania umowy za porozumieniem stron. Prawdopodobnie zdarzy się to jeszcze dziś lub w czwartek.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Sportowy24 na Facebooku

  Galerie

  GOL24 na Facebooku