Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Studia w Poznaniu: Drzwi Otwarte na AWF Poznań 2019 - na jakie kierunki można aplikować?

MRT
Drzwi otwarte były szansą dla maturzystów, aby zobaczyć od środka być może swoje przyszłe miejsce studiów.
Drzwi otwarte były szansą dla maturzystów, aby zobaczyć od środka być może swoje przyszłe miejsce studiów. Facebook.com/poznanawf
Matura za pasem, a uczelnie wyższe już otwierają swoje drzwi przed przyszłymi studentami. Akademia Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu zorganizowała Drzwi Otwarte. Czego na nich mogą dowiedzieć się tegoroczni maturzyści, a za chwilę, być może przyszli studenci?

Przyszłych studentów w auli Akademii Wychowania Fizycznego powitał pokaz żonglerki, mieli także okazję obejrzeć fragment spektaklu „Myśl Ucieleśniona”. Wszystko po to, by zachęcić maturzystów do wyboru właśnie tej uczelni.

Uczestnicy Drzwi Otwartych dowiedzieli się, jakie są zasady rekrutacji na prowadzone kierunki: wychowanie fizyczne, sport, fizjoterapia, turystyka i rekreacja, dietetyka, taniec w kulturze fizycznej, animacja osób 50+, neurobiologia.

Okazuje się, że nie wystarczy tylko zdać matury i osiągnąć wymarzony wynik. Przed przyszłymi studentami jeszcze testy sprawnościowe. By dostać się na większość kierunków, trzeba przepłynąć dystans 50 metrów, uwzględniając czas, a w niektórych przypadkach i technikę. Zwolnione z testu sprawnościowego są kierunki: dietetyka i animacja osób 50+. By dostać się na taniec w kulturze nie potrzeba dobrze pływać, ale oczywiście tańczyć. Przed przyszłymi adeptami będzie więc test składający się z lekcji tańca z naciskiem na ruch oraz tańczenie solo bez muzyki przez 1,5 minuty.

A co, jeśli studnia na AWF będzie chciał podjąć obcokrajowiec? Na Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu studia dla obcokrajowców są prowadzone tylko w języku polskim.

W trakcie studiów będzie można także jakiś czas dokształcać się także za granicą, dzięki programowi Erasmus+. Program umożliwia wyjazd do wszystkich krajów członkowskich UE i ESWH.

Chętni, by rozpocząć swoją studencką przygodę na AFW wzięli udział w warsztatach przybliżających specyfikę poszczególnych kierunków. Przygotowane zostały dla nich m.in. warsztaty z tapingu, pracy z taśmami treningowymi, warsztat z tańca nowoczesnego, a także gra terenowa czy zwiedzanie uczelnianej kuchni.

Zobacz zdjęcia:

Zobacz też:

Po jakich studiach w Poznaniu jest największe ryzyko zostania bezrobotnym? Przedstawiamy dane procentowe, czyli procent czasu, w którym przeciętny absolwent był bezrobotny w pierwszym roku po dyplomie (100% = 1 rok).Opracowanie na podstawie Ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych (edycja 3).Przejdź do kolejnego slajdu --->

Poznań: Po tych studiach będziesz najdłużej na bezrobociu [ZOBACZ]

MUZOTOK Power of Trinity - zobacz wideo:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski