Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Studia w Poznaniu: Półmetek rekrutacji za nami. Jakie kierunki wybierają maturzyści?

Mateusz Szymandera
Studia w Poznaniu: Półmetek za nami. Jakie kierunki wybierają maturzyści?
Studia w Poznaniu: Półmetek za nami. Jakie kierunki wybierają maturzyści? archiwum
Półmetek rekrutacji na studia za nami. Co wybierają kandydaci? Filologie, weterynarię i studia lekarskie na poznańskich uniwersytetach.

Na Uniwersytecie Medycznym zarejestrowało się już blisko 9 tysięcy kandydatów na studia. Największym zainteresowaniem cieszą się studia lekarskie. Na 220 dostępnych miejsc zgłosiło się 3532 osób. Chęć studiowania na kierunku lekarsko--dentystycznym wyraziło 1717 osób. Dla przyszłych stomatologów przygotowano w tym roku 72 miejsca. Z kolei o 150 indeksów na farmacji ubiegać się będzie - jak dotąd - 826 osób.

Ponad 8 tysięcy kandydatów wyraziło już chęć studiowania na Politechnice Poznańskiej. Najczęściej wybieranymi kierunkami są tutaj architektura, budownictwo i logistyka.

Na razie mniej zgłoszeń niż w ubiegłym roku odnotował Uniwersytet Przyrodniczy. W elektronicznym naborze zarejestrowało się 2200 osób.

- Uczelnia dysponuje 2100 miejscami, a liczba kandydatów rośnie każdego dnia. Maturzyści zainteresowani są też studiami na otwartym w zeszłym roku kierunku projektowanie mebli i medycynie roślin. To kierunki, po których absolwenci mają gwarancję znalezienia pracy - mówi Jerzy Lorych z Uniwersytetu Przyrodniczego. Już czwarty rok największym zainteresowaniem cieszy się weterynaria. Na 60 miejsc już teraz zgłosiło się 426 chętnych, dietetykę chce studiować 246 osób, a technologię żywienia 141.

Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza największa liczba kandydatów złożyła do tej pory dokumenty na filologie. Spośród nich najchętniej wybierane były filologie: norweska (ponad 17 osób na jedno miejsce), duńska, japonistyka i koreanistyka.

Nasz plebiscyt

Plebiscyt "Wielkopolska uczelnia warta wyboru" potrwa do 23 czerwca. W tym czasie wszyscy, którym bliskie jest akademickie życie, mogą oddać swój głos na uczelnię, w której warto studiować, bo nie tylko świetnie uczy, ale także panuje w niej niesamowita atmosfera. Głosy w naszym plebiscycie na 40 wielkopolskich uczelni - za pomocą aplikacji Facebook lub SMS - można oddawać do 23 czerwca. Każdy czytelnik, który odda swój głos SMS-em, otrzyma kod do elektronicznego wydania "Głosu Wielkopolskiego", który może zrealizować tego samego dnia na stronie prasa24.pl.

http://www.gloswielkopolski.pl/plebiscyt/335,wielkopolska-uczelnia-warta-wyboru-2014,id,t.html

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski