SuperGlina 2014: Dzięki nim poznańskie ulice są bezpieczniejsze

NK, MRT
Maciej Mikołajczak
Maciej Mikołajczak
Maciej Mikołajczak i Patrycja Kruszona to kolejni policjanci, którzy na co dzień dobrze wykonują swoją pracę, a obecnie walczą w plebiscycie SuperGlina 2014. Głosować można do 30 maja

Zobacz też: Zaczynamy głosowanie na najlepszego policjanta w Wielkopolsce

– To była spontaniczna decyzja. W dzieciństwie nie myślałem o tym, by wstąpić do policji – opowiada Maciej Mikołajczak (NAJ.59), który pracuje w Wydziale Ruchu Drogowego poznańskiej policji. Funkcjonariuszem został w 2001 roku. Po pięciu latach pracy przeniósł się do drogówki.

I jak sam przyznaje, do dzisiaj nie żałuje decyzji o wstąpieniu w szeregi policji. – Bardzo podoba mi się moja praca. Codziennie dzieje się coś innego – zapewnia nas.

A bardzo zadowoleni z pracy Macieja Mikołajczaka są za to jego przełożeni. – Wyróżnia się bardzo wysokim poziomem wyników i umiejętnością przekazania wiedzy oraz zdobytego doświadczenia młodym policjantom. Bez wątpienia przyczynia się do poprawy poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym – podkreślają szefowie Macieja Mikołajczaka.

Prawdopodobnie w ślady Macieja Mikołajczaka pójdzie jego syn. – Złożył już papiery, w czerwcu jedzie na testy i zapewne również wstąpi do policji. Ojciec był strażakiem, więc ten mundur może będzie jakąś rodzinną tradycją – opowiada Maciej Mikołajczak.

Od pięciu lat w policji pracuje za to Patrycja Kruszona (NAJ.46), która od roku jest dzielnicowym w komisariacie na Nowym Mieście.

– Od samego początku służby dała się poznać jako sumienna, zaangażowana i koleżeńska policjantka, która jest chętna do poszerzania swojej wiedzy i umiejętności – chwali Patrycję jej przełożony.

I podkreślają, że obowiązki Patrycji Kruszonej są bardziej wyjątkowe, niż w przypadku większości dzielnicowych, gdyż w jej rejonie znajduje się 31. Baza Lotnictwa Taktycznego.

– To generuje pewne problemy i spawy obce innym dzielnicowym oraz narzuca konieczność ścisłej współpracy z wojskiem i Żandarmerią Wojskową. Jednak ze swoich obowiązków wywiązuje się wzorowo – zapewnia szef Patrycji.

Na co dzień Patrycja Kruszona przede wszystkim zajmuje się działaniami prewencyjnymi mającymi na celu przeciwdziałanie przestępczości. Ma dobry kontakt z lokalnymi mieszkańcami, Radą Osiedla, dyrektorami szkół oraz ośrodkami pomocy społecznej, a jej praca przynosi owocne rezultaty. Patrycja Kruszona jest bowiem w czołówce policjantów mających najlepsze wyniki w zakresie ścigania sprawców wykroczeń oraz przestępstw oraz zatrzymywania ich na gorącym uczynku. Za swoją pracę była już niejednokrotnie nagradzana przez przełożonych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie