Świetne występy "poznańskiej kadry" na ME koszykarek do lat 16 w Izmirze. Zawodniczki Enei AZS bohaterkami dwóch pierwszych spotkań

Koszykarki z Poznania na razie spisują się rewelacyjnie na turnieju o ME do lat 16. Czy dobrą serię podtrzymają również w niedzielnym meczu z Włoszkami (początek o godz. 20.30)? PZKosz
Reprezentacja Polski koszykarek do lat 16 występy na ME w tureckim Izmirze rozpoczęła od dwóch zwycięstw – w piątek nad Chorwacją (67:65), a w sobotę nad Izraelem (64:54). W niedzielę, 13 sierpnia o godz. 20.30 Biało-Czerwone zmierzą się z Włoszkami.

– Dziewczyny na razie spisują się świetnie. W pierwszym meczu doskonale wytrzymały końcówkę, a w drugim nie załamały się tym, że przez 3/4 spotkania musiały gonić wynik – mówił nam szef polskiej ekipy w Izmirze, Łukasz Zarzycki.

Prezes WZKosz i wiceprezes Enei AZS Politechniki Poznań mógł być dumny ze swoich podopiecznych. W piątek bohaterką naszej reprezentacji była bowiem Julia Rakowska, która zdobyła decydujące punkty na cztery sekundy przed końcem. Z kolei w sobotę trudno sobie było wyobrazić triumf Polek bez zbiórek i punktów w ostatniej kwarcie Wiktorii Haegnebarth, która zdominowała podkoszowe akcje w starciu z Izraelem.

Dzień wcześniej rywalki Biało-Czerwonych zostały rozgromione przez Włoszki i wydawało się, że po dotkliwej porażce już się nie podniosą. Tymczasem od początku narzuciły ostre tempo i trener Rafał Czyszpak musiał szybko wprowadzać zmiany i zarządzić krycie każdy swego, by ograniczyć siłę rażenia przeciwnika w rzutach z dystansu. Polki mogły zaimponować cierpliwością i determinacją. W końcu wyszły na prowadzenie w 32 min i popisowo rozegrały ostatnie minuty spotkania.

Połowa kadry pochodzi z poznańskich klubów. Oprócz pięciu zawodniczek Enei AZS na parkiecie pojawia się też Zuzanna Marczyńska z MUKS.