Szpital Wojewódzki w Poznaniu: Dyrektor Małgorzata Piotrowska-Błochowiak została odwołana przez zarząd województwa

  • Głos Wielkopolski

MCC

Zarząd województwa wielkopolskiego odwołał ze stanowiska dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu Małgorzatę Piotrowską-Błochowiak. Decyzja zapadła 6 marca, a sama zainteresowana została o niej poinformowana w poniedziałek. We wtorek pożegnała się z pracownikami. Podczas spotkania powiedziała, że sprawę odwołania odda do sądu.

– W ocenie Zarządu Województwa Wielkopolskiego Pani Małgorzata Piotrowska-Błochowiak nie daje rękojmi należytego wykonywania zadań na zajmowanym stanowisku – tłumaczy Urząd Marszałkowski. – Przedłożony przez Panią Dyrektor „Program naprawczy na lata 2018-2020 Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu”, do którego sporządzenia była zobowiązana przepisami ustawy o działalności leczniczej w związku z wystąpieniem straty netto za 2017 r., nie został zatwierdzony przez Zarząd Województwa.

W uzasadnieniu swojej decyzji zarząd województwa wspomina także opieszałość w realizacji inwestycji finansowanych z budżetu województwa.

Czytaj też: Rośnie liczba leków, których brakuje w aptekach

– Niezależnie od kwestii związanych ze złą kondycją finansową szpitala i brakiem wyważonej wizji jej naprawy, niepokój budzi również prowadzona polityka kadrowa i związane z powyższym problemy współpracy z kadrą kierowniczą szpitala – w imieniu zarządu tłumaczy Anna Parzyńska-Paschke, rzecznik marszałka województwa wielkopolskiego.

Odwołana dyrektor ocenę zarządu uważa za krzywdzącą. Podobnego zdania są niektóre osoby z nią współpracujące. Przypominają one, że Małgorzata Piotrowska-Błochowiak przejęła kierowanie placówką w momencie, kiedy była ona już mocno zadłużona. Kolejne długi miały być efektem decyzji rządu, które nakładały na szpital obowiązek m. in. podnoszenia wynagrodzenia bez wskazywania źródła finansowania.

Zobacz też:

 WSPR Poznań

Poznań: Bajkowy ambulans będzie woził małych pacjentów [ZDJĘCIA]

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

20.03.2019, 08:33

Coś jest na rzeczy, dziś poleciał mąż "informatyk" na najwyższym stanowisku kierowniczym bez wyższego :)))

17.03.2019, 04:27

Szkoda Pani Dyrektor argumenty, które zostały użyte do odwołania są absurdalne, od razu widać, że coś jest nie tak. Ten szpital po latach rządu Pana Łukomskiego okazał się niezłym szambem z głęboko zakorzenioną klitką osób, którym za rządów Pani Dyrektor zaczynał uciekać grunt z pod nóg. Oczekiwało się od niej napraw, trudnych decyzji które poprawią kondycje tego doprowadzonego do ruiny przez poprzednie rządy szpitala. Wydaje się, że takie decyzje musiała podejmować Pani Piotrowska-Błachowiak naruszając interesy wielu osób. Nic dziwnego, że narobiła sobie wrogów. Rok czasu to zdecydowanie za krótki czas na ocenę jej pracy, ale wprowadziła wiele kluczowych decyzji które w dłuższej perspektywie poprawią kondycję finansową szpitala.

15.03.2019, 21:56

Prawda w oczy kole... Szkoda tylko, że za "rządów" tej marnej... Można wymieniać dluuuugo... Tak wielu specjalistów odeszło... Długoletni ordynator, doskonały w swym fachu w przeciwieństwie do niektórych... Problemy kadrowe, nie ma się co dziwić, nigdy w życiu nie spotkałem tak wyniosłego, beszczelnego, pewnego siebie człowieka. Bardzo brzydko ta pani obchodziła się z ludźmi, teraz żal, sama została odpowiednio potraktowana, a czy były ku temu przesłanki, tylko UM wie i to jest raczej niepodważalne - zarząd nie pozwoliłby sobie na taki ruch według własnego "widzimisię". Mam nadzieję, że nie utruje życia innym szpitalom. Leszno... Poznań... Oby na tym koniec kariery

15.03.2019, 09:07

Gnoje, którzy tutaj anonimowo wylewają pomyje na cudze głowy... Chcecie wolności wypowiedzi to się podpisujcie. Z imienia i nazwiska. A jeśli nie, to sie nie dziwćei że wasze świństwa są usuwane.

14.03.2019, 15:21

Układ zamknięty został naruszony i to się nie spodobało a poza tym w męskim świecie kobieta powinna czyścic garnki i jeśli znajdzie się Ktoś, Kto nie pasuje do schematu to męska duma zostaje urażona..... panowie czas przyjąć smutna prawdę ,że gdyby nie Kobiety to już dawno by wszystko runęło:):)trzymam kciuki za Panią Dyrektor mam nadzieję ze prawda się obroni

14.03.2019, 12:53

Jaki Wojewoda? Karolino do szkoły, to Marszałek i jego zarząd odwołał Dyrektor

13.03.2019, 22:54

Z pustego i Salomon nie naleje...Pan wojewoda pokazuje jaką ma władzę,przecież u nas nie ma pieniędzy na szpitale A jedyny program naprawczy to zmniejszyć ilość łózek,wińcie ekipę wypad

13.03.2019, 21:47

Żal Kobiety...

13.03.2019, 21:46

Oj ... Pani dyrektor ukróciła układy to powstał spisek przeciwko niej. W tym szpitalu cała kadra kierownicza jest do wymiany. Tylko układy i układziki się tam liczą. Mam nadzieje ze wejdzie prokurator i ukróci zapędy dwóch wieś...niaków którzy czuja sie bezkarni a o pracy maja zero pojecia. Czas pracy to pojęcie wzgledne w tym szpitalu... Z tym walczyła Pani Dyrektor i niestety poległa...

13.03.2019, 20:54

pracownik
Problemy współpracy z kadrą kierowniczą szpitala czyli z tymi których dostała w spadku po poprzednim dyrektorze. Nic dziwnego . Dwa różne światy.

Hotel w który nie inwestowano tez dostała w spadku .
Została zatrudniona na stanowisku DYREKTORA a nie CUDOTWÓRCY i wykonawcy księgi życzeń pracowników i urzędu marszałkowskiego . Szkoda kobiety . Po facetowi przez 20 lat wszystko uchodziło na sucho. Taki to POZNAŃSKI UKŁAD .

13.03.2019, 20:35

Forumowicze wypowiadający się ujawniają złe rzeczy, jakie czyniła ta "strasznie skrzywdzona", a usłużne PO-czwary POstsowieckie i folgzdojczowskie usuwają prawdę przekazywaną do publicznej wiadomości przez polskich czytelników. Nie ma się czemu dziwić, gdyż polskie wy-PO-wiedzi oznajmujące prawdę - będą kasowane jak za niemieckiej okupacji, dlatego, że to nie jest GAZETA, lecz niemiecki CAJTUNG.

13.03.2019, 20:23

No cóż, nie chce im się solidnie pracować bo "frontmenka" kopaczyna nie ma już praw do "robienia interesów i kasy na zdrowiu" o czym informowała wszem i wobec w mendjach tuskowoszchetynowych PO-słanka SAWICKA. Niedouczona wsiowa PO-ddana Putinowi prymitywna kopaczka bezczelnie PO_niżała śp.Pana Profesora Zbigniewa Religę, który był najbardziej cenionym człowiekiem, kardiochirurgiem na całym świecie. Takie właśnie nieudacznice zostały na wysokich stołkach PO ucieczce tuSSka z Polski, a teraz dziwią się, że ich wyrzucają na zbity świński pysk min.Sawickiego z ZSLu od rolnictwa w rządzie złodziei i aferałów, który został wymieciony przed 3 laty od koryt. Lepiej niech siedzi cicho, bo "nadzwyczajna kasta"w sadach też już jest skończona i z pewnością nie zostanie jej przywrócone pełne koryto.
"

13.03.2019, 19:10

Brawo! Nareszcie spokój! Bez suchych komentarzy, wyniosłości, braku empatii... To po prostu zły człowiek, mam nadzieję, że nie spotkam jej w pierwszej ławce w kościele. Pracownicy zareagowali aplauzem i gromkimi brawami na wiadomość o zwolnienie tej czarnej mamby.... Mogła jeszcze zabrać ze sobą drugą wredną z natury "dyrektor" Ewunie - wielką Panią sekretarkę.... I jeszcze kilka osób ze swojej kliki... W tym swojego męża, którego wiedza w tematyce IT też pozostawia wiele do życzenia, a został kierownikiem po za konkursem. Śmiech.... KARMA WRACA drodzy państwo

13.03.2019, 16:09

Pousuwali komentarze prymitywnych hejterów. Bardzo dobrze.

13.03.2019, 15:06

Wszystkie komentarze usunięte ? ŁADNIE!

13.03.2019, 13:18

Tak wygląda wolność słowa. Usuwa się niewygodne komentarze.

13.03.2019, 13:09

Dziwne wszystkie poprzednie komentarze znikły,prawda w oczy kole, a gdzie wolność wypowiedzi

13.03.2019, 12:39

GDZIE POPRZEDNIE KOMENTARZE???????????????? DLACZEGO WYRZUCILIŚCIE?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

13.03.2019, 11:10

a

13.03.2019, 10:32

Gnębiła pracowników i tyle,zmniejszała social,dostosowując go pod własne potrzeby, nie wspominając o tym że w nosie miała normy zatrudnienia pielęgniarek, które na oddziałach nie są przestrzegane.

13.03.2019, 09:54

Piszę ze szpitala i wiem że dla wielu osób oczekujących zmian to przykra wiadomość. Błochowiak ze wszyskimi rozmawiała a sparwy merytoryczne miała w małym palcu. Ale sie nie dogadała z blondynką z Urzędu marszałkowskiego, genialną finasistką niejaką Wodzińską to poleciała

13.03.2019, 09:51

Dobrze, że w końcu władze Urzędu Marszałkowskiego dostrzegły problem ta Pani gnębiła i zastraszała pracowników którzy pracują w szpitalu po 30 lat , ze pozwalnia ich dyscyplinarnie. słów mi brakuje by to wszystko opisać.,dobrze że ten horror się skończył teraz wszyscy pracują bez mobbingu.

13.03.2019, 09:48

Jak zwykle komentarze zalała typowo polska mentalna obrzydliwość. Kłamstwa i pomówienia. Była dyrektor pewno nie była idealna ale zrobiła w krótkim czasie wiele sensownych rzeczy. Triage w Sorze, pakiet onkologiczny który poozwolił szpitalowi zarobić dodatkowe pieniądze, zażegnanie konfliktu z pielęgniarkami, które przestały być traktowane jak śmiecie, wyciągnięcie z dołka Kowanówka....Lista jest długa. POpełniła błąd z mężem choć to świetny specjalista. Powinna też zwolnić wielu leserów i kombinatorów którzy w szpitalu kręcą wciąż swoje interesy. Ale była za delikatna i ostrożna. Mimo to i tak wielu się naraziła co widać po tych komentarzach. Ale nie szła na żadne układy i za to zapłaciła. Szpital długo nie znajdzie takiego specjalisty. Szkoda....

13.03.2019, 08:13

Pisałem kiedyś do Gazet by dziennikarze zainteresowali się tą Panią i jej nieudolnością już w chwili gdy w Szpitalu Wojewódzkim powstawała pomoc doraźna. Już wtedy było bardzo widoczne jakie ma podejście do pracowników oraz jak bardzo nie potrafi zarządzać. W tym szpitalu zostało jeszcze kilka osób, które powinno wylecieć i już nigdy nie wracać. Dobrym przykładem powinna być Ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i jej totalny brak umiejętności zarządzania personelem medycznym na swoim oddziale, która jak widać potrafi dobierać personel, który podobnie jak ona niszczy to co przez wiele lat zostało dobrze wypracowane. Panuje brak prawidłowej koordynacji na tym oddziale, któremu była Pani dyrektor się tylko przyglądała. Dlaczego od wielu miesięcy nie ma w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym nikogo na stanowisku pielęgniarki oddziałowej spełniającej wymogi do tego typu pracy tylko jakaś tam Pani koordynator ratownik, która nie potrafi rozmawiać z pracownikami i ich nie szanuje oraz nie potrafi zarządzać. Z powodu złego zarządzania tym oddziałem odeszło wielu wspaniałych pracowników :( Zgadzam się z tym, że prokuratura powinna zainteresować się wieloma dokumentami w tym szpitalu: przetargi itd. Oby nareszcie dostali za swoje ci, którzy na to zasłużyli i przez których wiele osób niewinnych ucierpiało przez lata.

13.03.2019, 07:43

Elektrycy chcieli po 400 zł podwyżki bo robili za 1600 to ich potraktowała jak gówno więc sie zwolnili . To podpisała zgodę na elektryka zewnętrznego za 1500 zł DZIENNIE !! Ludzie tu niektórzy mają tyle na miesiąc!!

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3