Sztafeta dla Norweżek. Polki na dziewiątym miejscu MŚ w narciarstwie klasycznym

Polska sztafeta w składzie Kornelia Kubińska, Justyna Kowalczyk, Paulina Maciuszek, Agnieszka Szymańczak zajęła dziewiąte miejsce na trasie biegu narciarskiego 4x5 km podczas MŚ w Val di Fiemme. Złoto zdobyły zawodniczki z Norwegii.

Drugie miejsce zajęły Szwedki ze stratą 26,2 sekundy, a trzecie Rosjanki - 45,8. Biało-czerwone do zwyciężczyń stracił 3.35,0. Polki przez chwilę prowadziły, ponieważ Kowalczyk wyprowadziła sztafetę z dziesiątego miejsca na czoło stawki.

Paulina Maciuszek na trzeciej zmianie została jednak szybko wyprzedzona przez rywalki. W sobotę liderka Pucharu Świata wystartuje na swoim ulubionym dystansie, czyli na 30 km stylem klasycznym. Będzie to ostatnia medalowa szansa Kowalczyk na MŚ.