MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szykuje się doborowa obsada Memoriału Czesława Cybulskiego. Natalia Kaczmarek pobiegnie w Poznaniu na 200 m

Radosław Patroniak
Radosław Patroniak
Natalia Kaczmarek jest naszą największą nadzieją na medale podczas ME w Rzymie i podczas igrzysk w Paryżu. Specjalistka od 400 m w Poznaniu wystąpi na dystansie o połowę krótszym
Natalia Kaczmarek jest naszą największą nadzieją na medale podczas ME w Rzymie i podczas igrzysk w Paryżu. Specjalistka od 400 m w Poznaniu wystąpi na dystansie o połowę krótszym Pawel Relikowski/Wojciech Wojtkielewicz
W niedzielę, 23 czerwca Poznań stanie się stolicą polskiej lekkoatletyki. Na Golęcinie znów zagości niezwykle lubiany przez kibiców mityng, czyli II Memoriał Czesława Cybulskiego z plejadą wybitnych zawodników.

Podczas memoriału poznańscy fani zobaczą zmagania w ramach ukochanej konkurencji jego patrona, czyli w rzucie młotem. W kole ujrzymy dwóch polskich mistrzów: Pawła Fajdka (AZS Poznań) oraz Wojciecha Nowickiego.

Zobacz też: TOP 10 najładniejszych lekkoatletek w Polsce

Fajdek jest rekordzistą Stadionu Lekkoatletycznego Golęcin z wynikiem 82,82m. W trakcie swojej kariery był podopiecznym trenera Czesława Cybulskiego. Pięciokrotny mistrz świata od 2024 roku reprezentuje barwy AZS Poznań, a jego obecnym trenerem jest legenda polskiego młota, mistrz olimpijski z 2000 r., Szymon Ziółkowski. Z kolei Nowicki triumfował w konkursie rzutu młotem na Golęcinie w zeszłym roku. Podopieczny Joanny Fiodorow będzie bronił tytułu mistrza olimpijskiego podczas tegorocznych igrzysk w Paryżu.

Ciekawie zapowiada się rywalizacja w ramach konkurencji sprinterskich. Pia Skrzyszowska po raz kolejny wystąpi na poznańskim mityngu. Ma ona za sobą świetny sezon halowy, w którym udało jej się zdobyć brązowy medal MŚ w biegu na 60m ppł w Glasgow. Świetnie weszła również w sezon letni, zajmując trzecie miejsce w prestiżowym Mityngu Diamentowej Ligi w Doha.

Największą gwiazdą całej imprezy będzie jednak chyba Natalia Kaczmarek, czyli mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej i wicemistrzyni świata w biegu na 400 m.

– Dla nas to oczywiście ogromne wyróżnienie, że ta znakomita zawodniczka wybrała start na naszej bieżni. Co ciekawe nie wystąpi na swoim koronnym dystansie, a w biegu na 200 m. I tak pewnie będzie jego faworytką – przyznał Łukasz Miadziołko, dyrektor mityngu.

Kaczmarek od dwóch lat jest ambasadorką globalnej kampanii marki New Balance „We Got Now”.

Jej bohaterami są ludzie kształtujący świat sportu i kultury. Osoby, które są najlepsze w tym co robią, i robią to, co kochają najbardziej. W najnowszej odsłonie kampanii pojawiają się globalni ambasadorzy marki: Kawhi Leonard, IU, Raheem Sterling, Bukayo Saka i Jack Harlow.

Celem globalnej kampanii „We Got Now” marki New Balance jest inspirowanie młodego pokolenia do odważnego działania „teraz”. Bohaterami kolejnych odsłon są ludzie, którzy realizując marzenia działali na własnych zasadach i mają ogromny wpływ na świat współczesnego sportu i kultury.

– Miałam wiele przełomowych momentów, ale każdy z nich zaczynał tak naprawdę nowy etap – mówi polska lekkoatletka i dodaje – Nie myślę o tym, gdzie są granice moich możliwości, albo o tym by ustanowić rekord. Przede wszystkim staram się cieszyć tym, co robię. To jest dla mnie najważniejsze na każdym etapie kariery sportowej. – Natalia swoimi wynikami trwale zapisała się w historii polskiego sportu. Pokazuje, że jest skoncentrowana na tym, co dzieje się teraz i co ma przed sobą. To podejście, w którym sukcesy i niepowodzenia zostawiamy za sobą i skupiamy się na „teraz” jest uosobieniem filozofii We Got Now. Natalia inspiruje nas do działania i robienia tego, co kochamy, najlepiej jak potrafimy – komentuje Iga Bielawski, marketing Director CEE New Balance.

Warto dodać, że 23 czerwca w Poznaniu zobaczymy też inne znamienite postaci rodzimej Królowej Sportu, a mianowicie reprezentacyjną koleżankę ze sztafety 4x400 m, czyli Justynę Święty-Ersetic, należącą do słynnego dream teamu „Aniołków Matusińskiego”.

Kibice będą też mieli okazję wspierać zawodników związanych z Wielkopolską, a więc naszą potrójną mistrzynię olimpijską w rzucie młotem, rawiczankę Anitę Włodarczyk oraz będącego w świetnej formie, pochodzącego z Dusznik, Piotra Liska, który pierwsze tyczkarskie kroki stawiał właśnie na Golęcinie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski