Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Takie są sposoby, aby pozbyć się ćmy bukszpanowej z ogrodu

OPRAC.: (iwo)
Szkodnik, jakim jest ćma bukszpanowa, sieje prawdziwe spustoszenie. Jeśli w porę nie zauważymy pasożyta, może się tak zdarzyć, że bukszpanu nie da się uratować. Trzeba działać profilaktycznie, a jeśli okaże się, że owad się pojawił, podjąć działanie, aby go jak najszybciej zwalczać, bo to raczej nie będzie działanie jednorazowe. Takie są sposoby, aby pozbyć się ćmy bukszpanowej z ogrodu. Zobacz na kolejnych slajdach w naszej galerii >>>
Szkodnik, jakim jest ćma bukszpanowa, sieje prawdziwe spustoszenie. Jeśli w porę nie zauważymy pasożyta, może się tak zdarzyć, że bukszpanu nie da się uratować. Trzeba działać profilaktycznie, a jeśli okaże się, że owad się pojawił, podjąć działanie, aby go jak najszybciej zwalczać, bo to raczej nie będzie działanie jednorazowe. Takie są sposoby, aby pozbyć się ćmy bukszpanowej z ogrodu. Zobacz na kolejnych slajdach w naszej galerii >>>pixabay
Ćma bukszpanowa (Cydalima perspectalis) to szkodnik atakujący bukszpan. Pojawia się w coraz to nowych miejscach w Polsce i spędza sen z powiek właścicielom ogrodów. Niektórzy nawet są zdania, że jeśli nie będziemy jej skutecznie zwalczać, bukszpany znikną z naszego zielonego otoczenia. Takie są sposoby, by pozbyć się ćmy bukszpanowej. Szczegóły niżej.

Owad pochodzi z Azji, a do Polski przywędrował w 2012 roku.

Kto jeszcze nie miał do czynienia z tym szkodnikiem, radzimy, aby szczegółowo i profilaktycznie przyglądał się bukszpanom już od kwietnia i tak do końca lata. Lepiej zapobiegać, bo skutki mogą być opłakane.

Wielu właścicieli ogrodów opowiada, że musieli wyciąć 30-35-letnie bukszpany, bo nie udało się ich uratować po ataku ćmy bukszpanowej.

Gąsienice, zielono-czarne, ćmy bukszpanowej żywią się liśćmi bukszpanu, co może powodować doszczętne zniszczenie tych roślin ozdobnych.

Naszą czujność powinna obudzić pajęczynka i suche bądź wyżarte listki. Trzeba też koniecznie odchylać gałęzie i zaglądać do środka - tu mogą się kryć gąsienice.

Należy ponadto bukszpan regularnie przycinać - kwietniu, czerwcu i ostatni raz pod koniec lata.

W przypadku infekcji istnieją różne metody, które można zastosować, aby pozbyć się szkodnika. Takie są sposoby, aby pozbyć się ćmy bukszpanowej. Zobacz w naszej galerii.

Pamiętaj, że wybór metody zwalczania powinien być dostosowany do skali infekcji oraz preferencji dotyczących ekologii ogrodu. W przypadku silnych infekcji, niewykluczone, że będzie konieczność wycięcia krzewu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski