sportowy24
  Tałant Dujszebajew o losowaniu w Rio: To będzie bardzo...

  Tałant Dujszebajew o losowaniu w Rio: To będzie bardzo ciężki, ale ciekawy turniej

  Paweł Kotwica

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Tałant Dujszebajew o losowaniu w Rio: To będzie bardzo ciężki, ale ciekawy turniej

  ©Dawid Łukasik

  - Jednego jestem pewny: czekają nas bardzo ciężkie igrzyska. Spodziewam się ciekawego, najlepszego turnieju piłki ręcznej w olimpijskiej historii. To, z kim zagramy w grupie, ma naprawdę drugorzędne znaczenie – skomentował wyniki losowania turnieju olimpijskiego Tałant Dujszebajew, selekcjoner reprezentacji Polski. Jego podopieczni w Rio de Janeiro, w grupie B zmierzą się ze Słowenią, Szwecją, Brazylią, Niemcami i Egiptem.
  Tałant Dujszebajew o losowaniu w Rio: To będzie bardzo ciężki, ale ciekawy turniej

  ©Dawid Łukasik

  - Niemcy to mistrzowie Europy, Szwecja i Słowenia – drużyny z czołówki, Brazylia to gospodarz i nikt nie wie, jak będzie przygotowana do turnieju, a Egipt to nieobliczalny zespół. Nie ma tu słabych drużyn – mówi Dujszebajew, który o wynikach losowania dowiedział się w Kwidzynie, gdzie wraz z Vive Tauronem Kielce przygotowuje się do sobotniego meczu półfinału play off PGNiG Superligi.

  Losowanie grup odbyło się w piątek wieczorem w Rio de Janeiro.
  W grupie A zagrają Francja, Dania, Chorwacja, Tunezja, Katar i Argentyna. Z każdej grupy wychodzą cztery zespoły, które potem grają w ćwierćfinałach „na krzyż” (1 A – 4 B, 2 A -3 B, 3 A – 2 B i 4 A – 1 B), a zwycięzcy zmierzą się ze sobą w półfinałach.

  - Obie grupy są wyrównane. Na igrzyskach jest tak, że aby się przebić do strefy medalowej musisz pokonać najmocniejszych, obojętnie czy w grupie, czy w ćwierćfinale. Oczywiście teoretycznie najważniejszy jest ćwierćfinał, bo możesz zająć czwarte miejsce w grupie, a wygrasz ćwierćfinał i jesteś w najlepszej czwórce. Ważne jest też, w jakiej kolejności będziemy grać w grupie (zagramy kolejno z Brazylią, Niemcami, Egiptem, Szwecją i Słowenią – przyp. PK). Ale my pojedziemy tam wygrywać z każdym – dodaje.

  Mistrz olimpijski z 1992 roku w barwach Wspólnoty Niepodległych Państw uważa, że losowanie grup nie będzie miało większego wpływu na terminarz sparingów, które rozegra nasza kadra w okresie przygotowań do igrzysk. – I tak musimy grać z tymi zespołami, które tak jak my jadą do Rio, reszta drużyn będzie na wakacjach. Losowanie grup może mieć tylko wpływ na terminy sparingów. Ale tak naprawdę dopiero teraz weźmiemy się za ustalanie szczegółów – mówi Dujszebajew . – Na razie chcemy się spokojnie, przygotować do eliminacji mistrzostw świata (mecze z Holandią w czerwcu – PK), a potem krok po kroku szykować się do Rio - kończy szkoleniowiec.

  Polacy uzyskali olimpijską kwalifikację podczas turnieju w Gdańsku, pokonując Macedonię, Chile i Tunezję. Przed Dujszebajewem, który tym turniejem debiutował w pracy z kadrą, postawiono zadanie zdobycia w Rio de Janeiro miejsca między 1 a 6.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Sportowy24 na Facebooku

  Galerie

  GOL24 na Facebooku