Talex Open: Piotr Gadomski zagra o finał

Maciej Łosiak
Z reprezentantów Polski tylko Piotrowi Gadomskiemu udało się awansować do półfinału międzynarodowych mistrzostw Wielkopolski w tenisie Talex Open 2013.

W ćwierćfinale Talex Open zawodnik AZS-u Poznań pokonał rozstawionego z numerem jeden Germaina Gigounona.
Belg rozpoczął piątkowy pojedynek bardzo dobrze, prowadząc w pierwszym secie już 4:1. Kolejne pięć gemów należało jednak do Polaka, który wygrał pierwszego seta. W drugim, przy stanie 3:1 dla Gadomskiego, rywal zrezygnował z dalszej gry z powodu kontuzji.

- W czwartek zagrałem bardzo wyczerpujące, trzysetowe spotkanie z Romainem Arenedo. Byłem tym meczem zmęczony nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim psychicznie - mówi Piotr Gadomski. - To wszystko złożyło się na brak koncentracji na początku pierwszej partii. Na szczęście w połowie seta, gdy nie było jeszcze zbyt późno na odrabianie strat, wziąłem się do roboty.

Niestety w piątek nie powiodło się dwóm innym reprezentantom Polski. Swoje mecze przegrali Marcin Gawron i Andrzej Kapaś.

W sobotę dwa pojedynki półfinałowe w grze pojedynczej oraz finał debla. Pierwszy mecz o godz. 12. Natomiast finałowe spotkanie singla zaplanowano w niedzielę na godz. 12. Mecze rozgrywane są na kortach AZS przy ul. Noskowskiego w Poznaniu.

Wyniki meczów ćwierćfinałowych Talex Open:
Germain Gigounon (Belgia, 1) - Piotr Gadomski (Polska) 4:6, 1:3 (krecz Gigounon); Benjamin Balleret (Monaco) - Kyle Edmund (Wielka Brytania, 6) 6:4, 6:4; Andrzej Kapaś (Polska) - Kristian Mesaros (Chorwacja, 3) 2:6, 2:6; Rui Machado (Portugalia, 5) - Marcin Gawron (Polska) 6:3, 6:0.