Tarnovia wyeliminowała rezerwy Lecha

LUMAR
Błażej Telichowski
Błażej Telichowski Tomasz Bolt
Sporą sensację w półfinale piłkarskiego Pucharu Polski w strefie poznańskiej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej sprawiła czwartoligowa Tarnovia Tarnowo Podgórne. Podopieczni trenera Marcina Kikuta wyeliminowali bowiem trzecioligowe rezerwy Lecha Poznań, wygrywając na własnym boisku 2:1 (0:0).

Pierwszą bramkę dla Tarnovii zdobył w 65. minucie Bartosz Dylewski, w 77. minucie wyrównał Paweł Tomczyk, a dwie minuty później zwycięskiego gola z rzutu karnego zdobył grający niegdyś w Kolejorzu Błażej Telichowski.

W drugim półfinale Mieszko Gniezno przegrał z Polonią Środa Wielkopolska 0:1 (0:0), która ostatnio dwukrotnie zdobyła Puchar Polski w strefy poznańskiej. Finał Tarnovia – Polonia odbędzie się 10 maja.

Półfinały w OZPN Kalisz: Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – KKS 1925 Kalisz (obrońca PP w kaliskim OZPN i oraz na szczeblu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej) 1:1, rzuty karne 3:1, Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski – Jarota Jarocin 1:2. Finał: Ostrovia – Jarota.

Półfinały w OZPN Piła: Płomień Połajewo – GLKS Wysoka 4:0, Iskra Szydłowo – Nielba Wągrowiec 1:2. Finał: Płomień – Nielba.

MAGAZYN SPORTOWY24 - RAFAŁ JACKIEWICZ PROSTO Z MOSTU (CZĘŚĆ 2)