Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tarnowo Podgórne: Przełomowy program uchwalony w budżecie. Będzie leczenie niepłodności metodą in-vitro

Mikołaj Woźniak
Mikołaj Woźniak
Jednym z najważniejszych punktów przyszłorocznego budżetu gminy Tarnowo Podgórne, będzie pilotażowa odsłona gminnego programu leczenia niepłodności metodą in-vitro.
Jednym z najważniejszych punktów przyszłorocznego budżetu gminy Tarnowo Podgórne, będzie pilotażowa odsłona gminnego programu leczenia niepłodności metodą in-vitro. Karina Trojok
Jednym z najważniejszych punktów przyszłorocznego budżetu gminy Tarnowo Podgórne, będzie pilotażowa odsłona gminnego programu leczenia niepłodności metodą in-vitro. - Rozmawiało ze mną o tym wielu mieszkańców, widać, że jest to dla nich ważny temat - komentuje Tadeusz Czajka, wójt Tarnowa Podgórnego.

- Dla naszej gminy będzie to zupełna nowość. Wystartujemy z programem leczenia niepłodności metodą in-vitro. Rozmawiało ze mną o tym wielu mieszkańców, widać, że jest to dla nich ważny temat - komentuje Tadeusz Czajka, wójt Tarnowa Podgórnego.

Na razie kwoty w budżecie przeznaczone na program nie będą zbyt duże. W tym roku, ma on być niejako pilotażem dla kolejnych działań. Przede wszystkim - gmina zbada realne zainteresowanie mieszkańców skorzystaniem z takiej pomocy.

W corocznej ankiecie opowiedzieli się oni za wprowadzeniem programu in-vitro w gminie. Za było 66 proc. mieszkańców gminy, biorących udział w ankiecie. Sprzeciw wyraziło jedynie 14 proc.

Sprawdź: Trasa S5 Poznań - Wronczyn: Kolejny odcinek drogi S5 będzie przejezdny od niedzieli? Trwają odbiory trasy

- Cieszy nas, że jest akceptacja ze strony mieszkańców dla takiej pomocy z publicznych pieniędzy. Mamy nadzieję, że uda się wystartować z programem w drugiej połowie roku. Wcześniej będziemy się do tego przygotowywać - mówi Czajka.

Czytaj więcej: Rekordowe budżety w gminach uchwalone. Co powstanie w przyszłym roku?

To nie jedyna nowość pośród programów społecznych w Tarnowie Podgórnym. W przyszłym roku, gmina ma też rozpocząć akcję wsparcia seniorów poprzez dofinansowanie na rehabilitację. Tutaj również, wcześniej zostanie zbadane realne zainteresowanie skorzystaniem z takiej gminnej pomocy.

Zobacz:

O poznańskich strażakach z JRG 5 zrobiło się głośniej, kiedy w internecie pojawił się nagrany i zmontowany przez nich filmik z gaszenia pożaru przy ul. Karpiej. To dało okazję i stało się bezpośrednią przyczyną naszego spotkania. Z bliska przyjrzeliśmy się, jak wygląda codzienna praca strażaków z jednostki.W Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 na poznańskim Piątkowie służy około 50 strażaków. Na jednej zmianie pracuje zwykle 11 z nich. Dowódcą jednostki jest mł. bryg. Krzysztof Bugajak (pierwszy z lewej), a jego zastępcą st. kpt. Jarosław Kuczkowski (pierwszy z prawej).Przejdź do następnego slajdu ----->

Tak wygląda codzienna służba poznańskich strażaków z JRG 5 [ZDJĘCIA]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski