Ten sprzęt pomożę małym pacjentom

  Ten sprzęt pomożę małym pacjentom

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Profesor Jacek Wachowiak demonstruje działanie skanera wykrywającego naczynia żylne
  1/6
  przejdź do galerii

  Profesor Jacek Wachowiak demonstruje działanie skanera wykrywającego naczynia żylne ©Łukasz Gdak

  W czwartek w Klinice Onkologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przekazano sprzęt zakupiony ze środków pozyskanych podczas X turnieju Tennis Art Cup.
  W czerwcu ubiegłego roku na terenach Kortowo Tennis Club w Poznaniu odbył się dziesiąty charytatywny turniej Tennis Art Cup. Towarzyszyła mu aukcja dzieł sztuki przekazanych przez poznańskich artystów. Dochód, który wyniósł 105 tys. złotych przeznaczono na zakup sprzętu dla kierowanej przez profesora Jacka Wachowiaka Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Uniwersytetu Medycznego. Zakupiono trzy skanery, dwa kardiomonitory oraz trzy pompy infuzyjne.

  W czwartek uczestnicy turnieju odwiedzili klinikę i przekazali zakupiony sprzęt: - Skanery pozwalają łatwiej wykrywać drobne naczynia żylne, szczególnie u najmniejszych dzieci oraz dzieci z grubą warstwą tkanki podskórnej. W oparciu o wskazania skanera wybiera się najodpowiedniejsze naczynia, w których można dokonać nakłóć. Kardiomonitory służą do monitorowania pracy serca i układu krążenia u tych dzieci, u których możemy spodziewać się zaburzeń układu krążenia. Generalnie leczenie onkologiczne jest intensywną terapią związaną z szeregiem objawów ubocznych będących wynikiem chemioterapii czy z radioterapii i większym ryzykiem powikłań. Na ogół większość dzieci takiego monitorowania wymaga. Natomiast pompy infuzyjne służą do precyzyjnego całodobowego dozowania leków
  - powiedział profesor Jacek Wachowiak.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo