Tenis: Agnieszka Radwańska pokonała na Wimbledonie Słowaczkę Magdaleną Rybarikovą

Agnieszka Radwańska pokonała w poniedziałek Słowaczkę Magdalenę Rybarikovą 6:3, 6:3 w I rundzie wielkoszlemowego turnieju na trawie w Wimbledonie. Odpadła natomiast nasza kwalifikantka z Katowic, Sandra Zaniewska, przegrywając w trzech setach z Chinką Shuai Peng 2:6, 7:6 (7-3), 3:6.

- Trawa w Londynie jest dużo wolniejsza niż jeszcze kilka lat temu. Na korcie nr 2 trawa jest jeszcze świeża i tak gęsta, że piłka wręcz stawała w miejscu - powiedziała po meczu 23-letnia tenisistka.

Nie była ona zaskoczona faktem, że nie wszystko toczyło się po jej myśli. - Ten mecz był nie tylko długi, ale i dość trudny. Zresztą zawsze pierwszy mecz w turnieju, na nowych kortach, jest ciężki, szczególnie dla mnie, jeśli nawierzchnia jest bardzo wolna. Najważniejsze, że skończył się w dwóch setach, tym bardziej, że w drugim secie miałam małe problemy - dodała krakowianka.

Kolejną rywalką Polki, rozstawionej z nr 3, będzie Jelena Wiesnina (Rosja), która wyeliminowała Amerykankę Venus Williams 6:1, 6:3. W ostatnich tygodniach nasiliły się spekulacje o możliwym zakończeniu kariery przez starszą z sióstr Williams.

- Nic nie słyszałam o tym, żeby to miał być jej ostatni Wimbledon. Raczej się słyszy, choć może trochę więcej o Serenie, że jeszcze nie kończą karier - zakończyła Radwańska. Z Wiesniną ma ona bilans remisowy (1:1). Polka pokonała ją w październiku ubiegłego roku w Tokio 6:4, 6:1, pięć miesięcy po porażce na nawierzchni ziemnej w Rzymie 6:3, 2:6, 1:6.

Z kolei 20-letnia Sandra Zaniewska pożegnała się z turniejem po przebrnięciu trzech rund kwalifikacji. Z Peng Polka dzielnie walczyła, ale ostatecznie górę wzięło ogranie Chinki.

Inne ciekawsze wyniki I rundymęźczyźni: Nalbandian - Tipsarevic 4:6, 6:7, 2:6, Djokovic - Ferrero 6:3, 6:3, 6:1; kobiety: Szarapowa - Rodionowa 6:2, 6:3, Hradecka - Kerber 4:6, 1:6, Dolonc - Pironkova 7:5, 0:6, 5:7.