Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Tenis: brał antybiotyki, ale i tak zdobył dwa medale

Maciej Łosiak
Od lewej stoją: Louis Dończyk, Arkadiusz Kocyła, Michał Nispoń oraz Karol Drzewiecki Fot. Karol Drzewiecki
Kolejne sukcesy poznańskich tenisistów. Zawodnicy Grunwaldu i AZS-u spisali się na medal podczas mistrzostw Polski do lat 21

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski rozgrywane były w Toruniu. Poznaniacy zdobyli w zawodach pięć medali: srebro w grze pojedynczej wywalczył Karol Drzewiecki (Grunwald Poznań), a na trzecim stopniu podium stanął Arkadiusz Kocyła (AZS Poznań).

W debla tenisiści ze stolicy Wielkopolski stawali na podium trzykrotnie - złoto dla pary Karol Drzewiecki i Michał Nispoń. Zawodnicy Grunwaldu pokonali w finale debel Kocyła/Louis Dończyk (Grunwald). Natomiast brąz dla Katarzyny Witos (AZS), która występowała w parze z Katarzyną Kapustką z Torunia.

- To były dla mnie udane mistrzostwa, choć jak to zawsze bywa apetyt rośnie w miarę jedzenia. Finałowy rywal był w moim zasięgu, ale na przeszkodzie stanęły problemy zdrowotne - mówi Karol Drzewiecki, którego dopadła grypa i od drugiej rundy musiał brać antybiotyki.

W meczu o złoto poznaniak zmierzył się z Pawłem Ciasiem (KS Warszawianka Warszawa). Gracz Grunwaldu przegrał w dwóch setach 4:6, 4:6.

Młody tenisista ze stolicy Wielkopolski wywalczył jednak upragnione złoto w grze podwójnej. Razem z klubowym kolegą Michałem Nisponiem musiał się jednak sporo napracować, by pokonać innych poznaniaków - Kocyłę i Dończyka. O wygranej decydował dopiero super tiebreak - 7:5, 6:7 (4) i 10:3.

- Z Michałem gram razem od pięciu lat. Znamy się jak łyse konie. To zdecydowanie pomaga na korcie - podkreśla Karol Drzewiecki. I dodaje, że jego głównym celem w tym roku jest awans w rankingu ATP na miejscu w okolicach 800. Chciałby także wygrać latem młodzieżowe mistrzostwa do lat 21 i zdobyć "dziką kartę" do turnieju głównego Poznań Open.

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? ZNASZ INTERESUJĄCĄ HISTORIĘ? MASZ ORYGINALNE ZDJĘCIA?
NAPISZ DO NAS NA ADRES [email protected]!