Tenis Talex Open 2012: w Poznaniu dobre returny Grzegorza Panfila i wygrana z Andrzejem Kapasiem

Maciej Łosiak
We wtorek Mateusz Kowalczyk niespodziewanie, ale zasłużenie pokonał Michała Przysiężnego, turniejową "dwójkę" podczas Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolskie w Tenisie Talex Open 2012. Niestety w środę, po wyrównanym pojedynku uległ Laslo Urruti Fuentesowi w trzech setach.

W decydującej partii Polak szybko przełamał serwis rywala. Kowalczyk prowadził 5:4 i miał do dyspozycji swoje podanie. Przegrał jednak tego gema. O końcowym wyniku decydował tie break, który zakończył się zwycięstwem Chilijczyka.

Kibice tenisa z zaciekawieniem czekali również na konfrontację Polaków - Grzegorza Panfila i Andrzeja Kapasia. Siły wydawały się być wyrównane. I tak było do stanu po 4 w pierwszym secie. Potem przewagę osiągnął Panfil.

- Obaj znamy się doskonale. Moim zdaniem decydujący moment meczu nastąpił, gdy w pierwszym secie wygrałem gema przy podaniu Andrzeja. Później grałem już pewniej. Dobrze returnowałem, byłem cierpliwy. To przyniosło efekt - mówił Grzegorz Panfil.

Zestaw czwartkowych par w grze pojedynczej (II runda): Dusan Lojda (Czechy, nr 1) - Piotr Gadomski (Polska) - ten mecz nie rozpocznie się wcześniej niż przed godz. 16 na korcie nr 1; Yannik Reuter (Belgia, nr 4) - Alexnader Lazow (Bułgaria); Jewgienij Karlowski (Rosja) - Roberto Carballes Baena (Hiszpania); Arthur de Greef (Belgia, nr 7) - Adam Pavlasek (Czechy); Artem Smirnow (Ukraina) - Marcin Gawron (Polska, nr 3). Pierwsze mecze od godz. 12 na kortach AZS Poznań, przy ul. Noskowskiego w Poznaniu.

Wyniki środowych meczów:

gra pojedyncza (II runda) - Grzegorz Panfil (Polska, nr 6) - Andrzej Kapaś (Polska) 6:4, 6:1; Laslo Urrutia Fuentes (Chile) - Mateusz Kowalczyk (Polska) 6:2, 4:6, 7:6 (7:4); Prajnesh Gunneswaran (Indie) - Marc Sieber (Niemcy, nr 8) 4:6, 2:6.

gra podwójna (mecze ćwierćfinałowe) - Jewgienij Karlowski (Rosja)/Marek Pokrywka (Polska) - Marcin Gawron/Andrzej Kapaś (obaj Polska) 4:6, 7:6 (9:7), 6:10; Piotr Gadomski/Maciej Smoła (obaj Polska) - Marc Vartabedian (USA)/Sebastian Wagner (Niemcy) 3:6, 7:6 (7:3), 10:5; Artem Smirnow (Ukraina)/Andrej Wasilewski (Białoruś) - Roberto Carballes Baena (Hiszpania) 6:3, 6:4; Tomasz Bednarek/Mateusz Kowalczyk - Arkadiusz Kocyła/Mikołaj Szmyrgała (wszyscy Polska) 6:1, 6:3.