Tenis w Poznaniu: Turniej Tosmak na kortach Olmipii

ŁOS
Mali uczestnicy turnieju na kortach Parku Tenisowego Olimpia otrzymali dyplomy i  nagrody
Mali uczestnicy turnieju na kortach Parku Tenisowego Olimpia otrzymali dyplomy i nagrody Fot. PTO
Aż 80 małych tenisistów w czterech kategoriach wiekowych rywalizowało w turnieju Tosmak Cup na kortach Parku Tenisowego Olimpia.

Dzieci grały w kategoriach: 5-6-latków - niebieska, 7-8-latków - czerwona, 9-latków - pomarańczowa i 10-latków - zielona.

- Pod względem frekwencji był to dotychczas największy turniej w cyklu Tosmak w ramach programu "Tenis 10" - mówi Michał Filipiak z PTO.

Wśród siedmio- i ośmiolatków najlepszy okazał się Jędrzej Chęclewski, który po zaciętym, trzysetowym meczu finałowym pokonał Wiktora Klewicza 7:5, 4:7, 7:1. W finale najstarszej kategorii spotkali się Szymon Goldszmyt oraz Bartek Lewandowski.

Zwyciężył Szymon 7:6 (5), 6:3. W kategorii niebieskiej w meczu finałowym Jakub Seniuk pokonał Dominika Bartkowiaka 7:3, 7:3. W rywalizacji dzieci 9-letnich bezkonkurencyjny okazał się Albert Hapke. W całym turnieju rozegrał pięć meczów, w których oddał przeciwnikom zaledwie sześć gemów. W spotkaniu o złoty medal wygrał 6:2, 6:2 z Alyssem Strzewskim.

PTO zaprasza na kolejny - gwiazdkowy turniej - który odbędzie się w dniach 14-15 grudnia.