Niewysoki budynek ma być pokryty dachem w kształcie trzech fal. Projektanci Term zaproponowali podzielić obiekt na cztery strefy: rekreacyjną, sportową, saunarium i część fitness.
CZYTAJ TEŻ:
TARNOWO PODGÓRNE: POSZUKIWANIA ŹRÓDEŁ TERMALNYCH. BĘDZIE AQUAPARK?
TARNOWO PODGÓRNE: MILIONY NA TARNOWSKIE TERMY
TARNOWO PODGÓRNE: BĘDĄ TERMY, BĘDZIE... BARBÓRKA
W największej z nich czyli rekreacyjnej powstanie duży basen z takimi atrakcjami jak sztuczna fala, dzika rzeka z biczami wodnymi i zjeżdżalniami prostymi oraz ślimakowymi. W tej też części będzie basen z wodą termalną. Pływający w nim będą mogli wypłynąć na zewnątrz budynku Term. Podobne rozwiązanie jest w Termach w Bukowinie Tatrzańskiej. Kolejnym elementem tej części będzie basen dla dzieci, które nie potrafią jeszcze pływać.
W części sportowej wybudowany zostanie niecka na sześć torów do pływania wyczynowego. Tor ten będzie jednak miał długość 25 metrów. obok znajdzie się basen do nauki pływania. Został on tak zaprojektowany by mógł? być wykorzystany do wodnego aerobiku i podobnych zajęć sportowo-rekreacyjnych.
Saunarium to przestrzeń w której powstanie aż siedem saun. Sześć z nich obiekty wewnątrz gmachu. Będą to sauny parowe i suche. Przy tych saunach będą natryski schładzające. Siódma sauna umiejscowiona zostanie na zewnątrz głównego budynku. Ponadto w tej części zaplanowano tężnię solankową.
Strefę fitness zaplanowano tak, by odbywały się tam zajęcia aerobiku i jogi.ma tam również znaleźć się salka do squash i siłownia. Dopełnieniem tej części będzie zaplecze gastronomiczne. Niezbędnym elementem muszą być pomieszczenia techniczne.
Powierzchnia użytkowa Tarnowskich Term to 10 tys. m2, czyli hektar. Z tego około 6 tys. m2 powierzchni zabudowy. Jesienią tego roku ogłoszony zostanie przetarg, który wyłoni wykonawcę obiektu. Planowane otwarcie w 2014 roku.
Czy rzeczywiście podpoznańskiej gminie uda się zbudować taki obiekt?
- Taki jest nasz zamiar. W październiku będziemy mieli pełną dokumentację oraz pozwolenie na budowę. Na jesień planujemy ogłoszenie przetargu, w którym wybrany zostanie wykonawca - mówi Tadeusz Czajka, wójt gminy Tarnowo Podgórne.
Jak mówią tarnowscy samorządowcy dołożą starań, by do utrzymania Term nie trzeba było dokładać z budżetu gminy.
- Pływalnia to taka sama potrzeba społeczna jak hala widowiskowo sportowa czy szkoła - przekonują samorządowcy.
- Obiekt ma zarabiać na tak zwanych funkcjach komercyjnych czyli wynajmach lokali na restauracje, gabinety odnowy - wyjaśnia wójt Czajka. Koszt term szacowany jest na 40 mln zł. W powiecie poznańskim pływalnie wybudowały już następujące gminy: Swarzędz, Czerwonak oraz Suchy Las i Kórnik.
Strefa Biznesu: Przedsiębiorców czeka prawdziwa rewolucja z KSeF
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?