Tour de Ski: Podium dla Norweżek. Justyna Kowalczyk 10. [WIDEO]

TB/ AIP
Tour de Ski: Podium dla Norweżek. Justyna Kowalczyk 10.
Tour de Ski: Podium dla Norweżek. Justyna Kowalczyk 10. Pawel Relikowski / Gazeta Wroclawska
Justyna Kowalczyk w biegu na trzy km stylem dowolnym pobiegła najlepiej od początku sezonu. Na Norweżki, które potwierdziły, że są w wysokiej formie było to jednak za mało. Polka zajęła dziesiąte miejsce.

Kowalczyk od dawna powtarzała, że łyżwa nie jest jej najmocniejszą stroną w tym sezonie. Między innymi dlatego zrezygnowała z zawodów w Davos. Celem było przygotowanie się do zmagań w Tour de Ski.

Podczas inauguracji było nieźle. Kowalczyk zajęła dziesiąte miejsce. Z czasem siedmiu minut i 53 sekund wygrała Marit Bjoergen. Polka była od niej wolniejsza o 20,3 sekundy. Therese Johaug (13,2 sekundy straty) była czwarta, Ragnhild Haga trzecia (12,2), a Heidi Weng druga (10,7).

Z kolei Sylwia Jaśkowiec była 24., a Kornelia Kubińska 59.

W niedzielę zawodniczki pobiegną dziesięć km stylem klasycznym. Kowalczyk wystartuje 35 sekund po Bjoergen.

Cykl Tour de Ski to najbardziej prestiżowy etap sezonu biegów narciarskich. Składa się on z siedmiu biegów. Zawody potrwają do 11 stycznia. W tym czasie zawodniczki pokonają prawie 60 km.