Trwa czarna seria piłkarzy ręcznych Nielby Wągrowiec. Osiem meczów – siedem porażek

Nadal nie wiedzie się w rozgrywkach PGNiG Superligi piłkarzom ręcznym Nielby Wągrowiec. W niedzielny wieczór nielbiści w spotkaniu dwóch najsłabszych dotychczas drużyn rozgrywek przegrali na wyjeździe z Azotami Puławy 24:29 (14:15).

Była to siódma porażka podopiecznych trenera Zbigniewa Markuszewskiego na osiem rozegranych spotkań. Żółto-czarni z dorobkiem zaledwie dwóch punktów zamykają tabelę.

Zawodnicy z Wągrowca walczyli ambitnie w Puławach, ale o ile w defensywie radzili sobie zupełnie przyzwoicie, o tyle więcej kłopotów mieli w ataku. O porażce zadecydowała sama końcówka, bo niespełna pięć minut przed końcową syreną, po golu Smolińskiego rezultat brzmiał tylko 24:23 dla gospodarzy.

Mecz był bardzo długo bardzo wyrównany. Do 38. minuty miejscowi ani razu nie prowadzili wyżej niż dwoma bramkami. Do przerwy wynik mógł być zresztą korzystny dla wągrowczan, bo dopiero dwa gole zdobyte przez gospodarzy w ostatniej minucie dały im jednobramkową przewagę. W końcówce meczu więcej sił zachowali gospodarze.

W roli szkoleniowca Azotów zadebiutował w niedzielę Ryszard Skutnik.

Bramki dla Nielby zdobyli: Świerad 6, Barzenkow 5, Przybylski 4, Tórz 3, Tarcijonas 3, Smoliński 2, Biniewski 1.