Trwa doskonała seria piłkarzy ręcznych Energi MKS Kalisz. Wygrali siódmy mecz z rzędu w PGNiG Superlidze

MAC, LUMAR
W akcji Michał Drej
W akcji Michał Drej Andrzej Kurzyński
Piłkarze ręczni Energi MKS Kalisz kontynuują zwycięską serię w rozgrywkach PGNiG Superligi mężczyzn. W sobotę kaliszanie w 23. kolejce rozgrywek pewnie pokonali przed własną widownią drużynę Sandra Spa Pogoń Szczecin 25:16 (12:3), rewanżując się rywalom za porażkę 17:28 w Szczecinie.

Podopieczni trenera Pawła Ruska, wciąż niepokonani w 2018 roku, wygrali siódmy ligowy mecz z rzędu (mają też wygraną w Pucharze Polski), zdobyli następne cztery punkty i uczynili kolejny krok na drodze do play-off o awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Nie jest nawet wykluczone, że kaliszanie bezpośrednio awansują do ćwierćfinału rozgrywek.

Sobotni mecz był popisem bramkarza kaliszan Edina Tatara, który w pierwszej połowie dał się pokonać tylko trzy razy, w tym raz z rzutu karnego, a drugą brankę przepuścił dopiero w 35. minucie przy wyniku 8:1 dla gospodarzy. W tej sytuacji kaliszanie od początku prowadzili, systematycznie powiększając przewagę, mimo, że przed przerwą też mieli okres ponad pięciu minut bez zdobytego gola, a najlepszym zawodnikiem przyjezdnych również był bramkarz Sebastian Zapora.

Zwycięstwo gospodarzy ani przez moment nie było zagrożone, a jedyną niewiadomą w drugiej części spotkania pozostawały rozmiary wygranej drużyny trenera Ruska. Skończyło się bramkowym dziewięciobramkowym zwycięstwem. Po przerwie szczecinianie mogli jedynie uniknąć kompromitacji i to się im udało osiągnąć.

Najwięcej – pięć – bramek dla MKS Kalisz zdobył Michał Drej, który przed sobotnim spotkaniem odebrał nagrodę dla najlepszego zawodnika stycznia w PGNiG Superlidze.

W następnym meczu Energa MKS Kalisz 3 marca zmierzy się w hali Kalisz Arena z Chrobrym Głogów. Natomiast już we wtorek o godz. 19 czeka zespół trenera Pawła Ruska spotkanie 1/8 finału Pucharu Polski, na wyjeździe z KPR Legionowo.