Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tydzień Mózgu w Poznaniu. Poznaj wszystkie tajemnice swojej głowy

PEJ, LURKA
W poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Mózgu w Poznaniu. W oddziale Polskiej Akademii Nauk odbywać się będą wykłady wybitnych specjalistów, dzięki którym będziemy mogli poznać tajemnice funkcjonowania ludzkiego mózgu.

Jak działa mózg rozwijającego się dziecka? Co dzieje się w naszej głowie podczas choroby lub w uzależnieniu? Jak działa mózg na granicy życia i śmierci? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą specjaliści podczas Tygodnia Mózgu w Poznaniu. Przez cały tydzień, do piątku 14 marca, w poznańskim Ośrodku Nauki PAN przy ulicy Wieniawskiego 17/19 odbędzie się dziewięć prezentacji naukowców z wiodących ośrodków naukowych w kraju.

W poniedziałek o godz. 17 odbędzie się uroczysta inauguracja połączona z koncertem "Komeda - Inspiracje" w Akademii Muzycznej w Poznaniu.

- Naukowcy w tym roku wyjaśnią między innymi, jak myśli i co czuje mózg, dlaczego popada w depresję i uzależnienia, do czego potrzebuje słuchu, jak poznaje otaczający nas świat, dlaczego choruje i czy bardzo się różni od mózgu zwierząt - mówi profesor Roman Słowiński, prezes oddziału Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu.

TYDZIEŃ MÓZGU W POZNANIU - PROGRAM

Wszystkie wykłady będą tłumaczone na język migowy, a także transmitowane na żywo przez internet. Obejrzeć je będzie można na stronie internetowej poznańskiego PAN-u.

Wtorek - drugi dzień Tygodnia Mózgu - będzie poświęcony mózgowi w rozwoju i w chorobie. O godz. 17 rozpocznie się wykład pt "Czym Jaś różni się od pana Jana – o psychologii rozwojowej dziecka", a o godz. 18 prof. Janusz Rybakowski opowie o tym, co dzieje się w mózgu w depresji i w manii.

Wstęp na wykłady odbywające się w poznańskim Ośrodku Nauki PAN jest bezpłatny. Szczegółowy program Tygodnia Mózgu znajdziesz w załączniku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski