W III lidze remisy Warty Poznań i rezerw Lecha. Wygrane Nielby Wągrowiec oraz Sokoła Kleczew [WIDEO]

W bardzo ciekawie zapowiadających się sobotnich derbach regionu w piłkarskiej trzeciej lidze Unia Swarzędz zremisowała u siebie z Lechem II Poznań 1:1. Gospodarze szybko, bo już w siódmej minucie objęli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Adam Gajda. Lechici wyrównali w 21. minucie za sprawą Mateusza Klichowicza i wynik mimo okazji z obu stron już się nie zmienił.

Także remisem 1:1 zakończył się ważny dla układu czołówki mecz Warty Poznań z dotychczasowym wiceliderem Wdą Świecie i także w tym spotkaniu obie bramki padły w pierwszej połowie. Prowadzenie uzyskali goście w 13. minucie (Maciej Kot), Warta wyrównała w 27 minucie po strzale Łukasza Spławskiego.

W innych derbach naszego regionu Tarnovia Tarnowo Podgórne na własnym stadionie przegrała z Centrą Ostrów Wielkopolski 1:3, Ostrovia Ostrów Wielkopolski przed własną widownią uległa Sokołowi Kleczew 1:3, a Victoria Września przegrała u siebie z Nielbą Wągrowiec 0:1.

Najwyższe zwycięstwo odniósł w tej kolejce lider Start Warlubie, który na wyjeździe rozgromił outsidera tabeli Włocłavię 7:0. Co ciekawe, wszystkie bramki goście z Warlubia strzelili w pierwszej części meczu.

Start Warlubie utrzymał prowadzenie w tabeli i o jeden punkt wyprzedza Nielbę Wągrowiec i Sokoła Kleczew.

Wyniki 15. kolejki trzeciej ligi
Warta Poznań – Wda Świecie 1:1 (1:1). Bramki:0:1
Maciej Kot (13), 1:1 Łukasz Spławski (27).

Chełminianka Chełmno – Sparta Brodnica 1:4 (1:3). Bramki: 0:1 Krzysztof Kretkowski (19. karny), 0:2 Dariusz Gorczyczewski (25), 0:3 Mateusz Prylewski (27), 1:3 Dawid Piasecki (36), 1:4 Gorczyczewski (75).

Pogoń Mogilno – Jarota Jarocin 1:0 (1:0). Bramka: Emile Thiakane (13).

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Centra Ostrów Wielkopolski 1:3 (1:1). Bramki: 1:0 Mateusz Niemczyk (15), 1:1 Dawid Piróg (31), 1:2 Michał Kucharski (73), 1:3 Tomasz Adamiak (90+3).

Unia Swarzędz – Lech II Poznań 1:1 (1:1). Bramki:
1:0 Adam Gajda (7), 1:1 Mateusz Klichowicz (21).

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Sokół Kleczew 1:3 (0:0). Bramki: 1:0 Marek Szymanowski (50), 1:1 Łukasz Cichos (62), 1:2 Mikołaj Pingot (68), 1:3 Arkadiusz Bajerski (82).

Victoria Września – Nielba Wągrowiec 0:1 (0:0). Bramka: Krzysztof Wojciechowski (80).

Polonia Środa Wielkopolska – Unia Solec Kujawski 2:1 (0:0). Bramki: 1:0 Paweł Przybyłek (57), 1:1 Damian Mikołajczyk (62), 2:1 Radosław Barabasz (85).

Włocłavia Włocławek – Start Warlubie 0:7 (0:7). Bramki: 0:1 Przemysław Sulej (1), 0:2 Sulej (16), 0:3 Jordan Bednarek (19), 0:4 Łukasz Rutecki (25. samobójcza), 0:5 Bednarek (33), 0:6 Paweł Tabaczyński (36), 0:7 Szymon Maziarz (40).