W pucharze Polski awans Warty Poznań i Polonii Środa

LUMAR, MAC
Tomasz Bekas, trener Warty
W Wielkopolsce odbyło się w środę osiem spotkań piłkarskiego Pucharu Polski w okręgach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W strefie poznańskiej do półfinału awansowały Warta Poznań oraz Polonia Środa Wielkopolska. Największą niespodzianką była wygrana w 1/8 finału na szczeblu OZPN Kalisz Zefki Kobyla Góra z Orłem Białym Koźmin Wielkopolski.

W strefie poznańskiej do Lecha II Poznań, który do półfinału awansował wcześniej, dołączyli dwaj inni trzecioligowcy: Polonia Środa Wielkopolska oraz Warta Poznań.

Warta równie łatwo uporała się z innym przedstawicielem klasy okręgowej TPS Winogrady Poznań, wygrywając 4:0 (0:0) po bramkach Filipa Brzostowskiego (47), Adriana Szynki (55), Dominika Chromińskiego (68) oraz Michała Ciarkowskiego (80).

Zieloni mieli przewagę przez całe spotkanie, ale gole padły dopiero po przerwie. Gospodarze ani razu nie zagrozili bramce podopiecznych trenera Tomasza Bekasa, nawet więcej – ani razu nie strzelili w światło bramki Warty. Trenera Bekasa martwi kontuzja Alaina Ngamayamy i jego występ w sobotnim meczu o trzecioligowe punkty stoi pod znakiem zapytania.

Broniąca strefowego Pucharu Polski Polonia wysoko pokonała na wyjeździe występujący w klasie okręgowej Luboński KS 5:1. Lubonianie na gola Mateusza Plucińskiego w drugiej minucie zdołali wprawdzie odpowiedzieć po ośmiu minutach, ale później wyższość polonistów nie podlegała dyskusji. Na listę strzelców wpisali się jeszcze: dwa razy Piotr Fontowicz (20, 65) oraz Radosław Barabasz (45) i Krzysztof Bartoszak (73).

Ostatni mecz ćwierćfinałowy Orły Pniewy – LZS Wronczyn odbędzie się w sobotę (godz.14).
W rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu OZPN Kalisz rozgrywano natomiast mecze 1/8 finalu. Do kolejnej rundy awansował między innymi KKS Włókniarz 1925 Kalisz, który broni Pucharu Polski nie tylko w okręgu kaliskim, ale również na szczeblu WZPN. Kaliszanie wygrali w Mroczeniu z tamtejszym czwartoligowym Orłem 3:0 (2:0). Dwie bramki zdobył Konrad Chojnacki (20,70), a jedną Stajko Stojczew (40).

Pozostałe wyniki 1/8 finału na szczeblu OZPN Kalisz: Wielkopolanin Siemianice – Jarota Jarocin 1:6, Stal Pleszew – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 0:4, Zefka Kobyla Góra – Biały Orzeł Koźmin 3:1, Pogoń Nowe Skalmierzyce – Victoria Ostrzeszów 3:1, Raszkowianka Raszków – Piast Kobylin 1:2.

Zwycięzcy, podobnie jak KKS Włókniarz 1925 Kalisz dołączyli do Polonii Kępno i Centry Ostrów Wielkopolski, które awans wywalczyły wcześniej.