Warta Poznań: Drugie sparingowe zwycięstwo zielonych [WIDEO]

Warta Poznań zanotowała drugie sparingowe zwycięstwo
Warta Poznań zanotowała drugie sparingowe zwycięstwo Łukasz Gdak
Drugoligowa Warta Poznań ma za sobą już cztery mecze sparingowe w okresie przygotowawczym do wiosennej części sezonu. W środę popularni zieloni pokonali na boisku ze sztuczną nawierzchnią na Śródce występującą w czwartej lidze wielkopolskiej Tarnovię Tarnowo Podgórne 2:0 (1:0).

To druga wygrana warciarzy tej zimy, po wcześniejszych remisach 0:0 z Koroną Kielce i 3:3 ze Śląskiem Wrocław oraz zwycięstwie 4:0 z Obrą Kościan. Tarnovia w sobotę pokonała Błękitnych Wronki 3:0.

Trener Warty Petr Nemec tym razem sprawdził 20 zawodników. Szkoleniowiec zdecydował, że przeciwko Tarnovii w wyjściowym składzie znajdzie się Bartosz Kalupa. To młody pomocnik, który miał bardzo dobrą rundę jesienną w zespole występującym w Centralnej Lidze Juniorów i dlatego od stycznia trenuje z seniorami.

Środowy mecz od początku toczył się przy dużej przewadze drugoligowców, którzy praktycznie nie schodzili z połowy rywali, liczących jedynie na kontry. Pierwszą bramkę zdobył w 26. minucie Tomasz Dejewski, kierując do siatki piłkę odbitą od obrońcy po strzale Jurija Furty z rzutu wolnego.

Po przerwie na boisku pojawiła się znacznie zmieniona drużyna Warty. Z wyjściowej jedenastki pozostali tylko bramkarz Tomasz Laskowski oraz Franciszek Siwek, Tomasz Dejewski i Krzysztof Biegański, ale obraz gry zmianie nie uległ. Podopieczni trenera Nemeca dalej posiadali inicjatywę, stworzyli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia kolejnych bramek, z których wykorzystali jedną. Rezultat ustalił Filip Brzostowski, po indywidualnej akcji w 77. minucie.

Źródło: gloswielkopolski.pl

Następny sparing Warty w sobotę o godz. 12 z Górnikiem Konin, znów na boisku przy ul. Gdańskiej na Śródce.

Warta w I połowie: T. Laskowski - Siwek, Marciniak, Dejewski, Brylewski, Kalupa, Białożyt, Goździk, Biegański, Cywiński, Furta;

Warta w II połowie: T. Laskowski (75. Dojcz) - Siwek, Dejewski (79. Marciniak), Onsorge, Fiedosewicz, Brzostowski, A. Laskowski, Szynka, Biegański, Ciarkowski, Spławski.