MKTG SR - pasek na kartach artykułów
2 z 6
Jędrzej Grobelny 3...

Warta Poznań jeszcze musi oficjalnie poczekać na utrzymanie. Porażka w Krakowie po bramce z wolnego. Zobacz oceny Zielonych

BRAMKARZ I OBROŃCY

Jędrzej Grobelny 3
Nie był do końca pewny w swoich interwencjach. Po dobrym fragmencie rundy wiosennej, teraz przyszło obniżenie formy. Przy golu, który na szczęście Warty był anulowany, mógł się lepiej zachować. Później jego wyjścia do piłek nie zawsze były pewne w stu procentach, a po jednej z nich było blisko straty gola. Przy bramce na 0:1, mimo mocnego uderzenia z wolnego, mógł zrobić nieco więcej.

Bogdan Tiru 4
Grał w tym spotkaniu na pograniczu faulu. Nie mógł do końca poradzić sobie z ofensywnymi zawodnikami Puszczy Niepołomice. Potrzebował czasu, aby wskoczyć na odpowiedni rytm.

Dawid Szymonowicz 4
Starał się wprowadzać sporo spokoju w grze poznaniaków. Wyprowadzał piłkę długimi podaniami, jednak niewiele z nich trafiało do partnerów. Musiał radzić sobie także w roli strażaka kilkukrotnie wybijając piłkę, która zmierzała do przeciwnika. Po wejściu Artura Siemaszko miał zdecydowanie więcej pracy.

Jakub Bartkowski 4
Miał sporo szczęścia, że pierwsza bramka dla Puszczy nie została uznana, bo gol byłby po części przypisany na jego konto. Nieźle spisywał się pod polem karnym gospodarzy. Dwukrotnie dośrodkował na tyle groźnie, że pachniało trafieniem dla Zielonych.

Jakub Kiełb 3
Dla 30-latka było to pierwsze spotkanie od pierwszej minuty od 1 września 2023 roku. W tym sezonie zmaga się nieustannie z urazami. Jak na spotkanie w takim wymiarze czasu zaprezentował się całkiem przyzwoicie. W 50. minucie był jednak spóźniony, faulując, a po tym rzucie wolnym padł gol dla Puszczy.

Filip Borowski 4
Po raz pierwszy w rundzie wiosennej wyszedł w pierwszym składzie Warty Poznań. Widać, że jest to młody zawodnik, który popełnia błędy, jednak nie można mu odmówić woli walki.