Warta Poznań nie przedłużyła zwycięskiej passy w meczu z GKS Jastrzębie. Mimo to Zieloni wciąż są liderem I ligi

Robert Janicki (nr 22) wyprowadził Wartą na prowadzenie, ale zwycięstwo Zieloni stracili w szóstej minucie doliczonego czasu gry Waldemar Wylegalski
Piłkarze Warty Poznań nie odnieśli piątego zwycięstwa z rzędu w I lidze. Do pełni szczęścia zabrakło im w Grodzisku dwóch minut, bo bramkę na 1:1 stracili w piątej minucie doliczonego czasu. Mimo straty dwóch punktów Zieloni wciąż są liderem zaplecza ekstraklasy.

W pierwszej połowie mecz był bardzo zacięty i toczył się głównie w środku pola. W drugiej połowie drużyny zagrały bardziej otwartą piłkę, ale sytuacji było jak na lekarstwo. Dopiero w końcówce zaczęło być gorąco pod obiema bramkami. W 77 min warciarze wyszli na prowadzenie po strzale z karnego Roberta Janickiego. Kiedy wydawało się, że gospodarze dowiozą już zwycięstwo do końca, sędzia wskazał na 11 m dla GKS. Jedenastkę na gola zamienił Adam Wolniewicz i w ten sposób Warta musiała się zadowolić punktem, bo chwilę później sędzia zakończył spotkanie.

Warta Poznań - GKS Jastrzębie 1:1 (0:0)
Bramki: Robert Janicki (77, karny) – Adam Wolniewicz (90+6, karny).
Warta: Lis – Kiełb, Boczek, Kieliba, Kuzdra ż, Rybicki ż, Kupczak (72 Grobelny), Janicki (90+1, Kiklaisz), Trałka ż, Jaroch, Gardzielewicz (85 Szmyt).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani