Warta Poznań przegrała w Jarocinie sparing z Dolcanem Ząbki

Piłkarze trzecioligowej Warty Poznań mają za sobą kolejne spotkanie w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej. W środę przed południem zieloni, na boisku ze sztuczną nawierzchnią na stadionie w Jarocinie, przegrali z przebywającym tam na zgrupowaniu pierwszoligowym Dolcanem Ząbki 0:1 (0:0).

Jedynego gola w meczu Warty z Dolcanem w 84. minucie strzelił Michał Bajdar. W 37. minucie bramkarz Warty Bartosz Pawłowski obronił rzut karny wykonywany przez Grzegorza Piesio.

– Na pewno był to wartościowy sprawdzian z solidnym przeciwnikiem. Mieliśmy swoje okazje strzeleckie, których niestety moi piłkarze nie potrafili wykorzystać. To zemściło się w końcówce, kiedy Dolcan, po jednym z nielicznych błędów naszej defensywy, zdobył zwycięską bramkę. Mimo porażki, z tego sparingu jestem zadowolony – powiedział nam szkoleniowiec Warty Tomasz Bekas.

To druga przegrana podopiecznych trenera Tomasza Bekasa w okresie przygotowawczym (ponadto pięć zwycięstw i i remis). Kolejny sparing poznańscy zieloni rozegrają w sobotę o 16.30 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu z Górnikiem Konin. Z kolei w środę, 25 lutego o 16 zmierzą się w Grodzisku Wielkopolskim z Legią II Warszawa.

Skład Warty: Pawłowski – Siwek (65. Koziorowski), Laskowski, Onsorge – Fiedosewicz (46. Gałkowski), Marciniak (60. Durowicz), Ngamayama, Brzostowski, Ciarkowski – Spławski (75. Wypych), Łukaszyk (46. Kimura).