Warta Poznań - Sandecja Nowy Sącz 1:3. Czwarta porażka Zielonych

zdjęcie ilustracjne
zdjęcie ilustracjne Anna Kaczmarz
W sobotnim meczu 9. kolejki piłkarskiej Fortuna I ligi Warta Poznań przegrała w Grodzisku Wielkopolskim z Sandecją Nowy Sącz, spadkowiczem z Lotto Ekstraklasy 1:3 (0:1). To czwarta porażka beniaminka z Poznania w sezonie. W ośmiu spotkaniach zespół Warty zdobył osiem punktów i w tabeli plasuje się na czternastej pozycji. Sandecja zajmuje trzecie miejsce.

W pierwszej połowie częściej przy piłce utrzymywali się poznaniacy, lecz niewiele z tego wynikło, a prowadzenie dla gości uzyskał w 21. minucie po kontrze Maciej Małkowski. Piłkarze Warty jak zawsze pokazali charakter, nie rezygnowali i w 55 minucie zdołali doprowadzić do wyrównania, po pięknym strzale z woleja Michała Grobelnego. Niestety, tym razem podopiecznych trenera Petra Nemeca na więcej nie było już stać.

Skuteczniejsi okazali się piłkarze Sandecji, zasłużenie wywożąc z Grodziska Wielkopolskiego komplet punktów. Dziesięć minut po bramce Michała Grobelnego na prowadzenie wyprowadził ich Damian Chmiel, zaś osiem minut przed końcem, wygraną gości z Nowego Sącza przypieczętował Michał Kałahur.

Był to piąty, najprawdopodobniej ostatni, występ Zielonych w roli gospodarza na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim. Jeśli wszystko potoczy się zgodnie planem, kolejny mecz u siebie planowany na 22 września z obecnym liderem tabeli Rakowem Częstochowa, Warta rozegra wreszcie na własnym stadionie przy ulicy Droga Dębińska w Poznaniu.

Wcześniej, w piątek 14 września czeka Wartę wyjazdowe spotkanie z Wigrami Suwałki.

Warta Poznań – Sandecja Nowy Sącz 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Maciej Małkowski (21), 1:1 Michał Grobelny (55), 1:2 Damian Chmiel (65). 1:3 Miłosz Kałahur (82)

Nowym trenerem został Bogusław Baniak. Sprowadzono też zawodników o znanych nazwiskach, dobrze znanych z gry w Lechu Poznań - Krzysztofa Gajtkowskiego i Zbigniewa Zakrzewskiego. Przejdź do następnego slajdu -------->

Warta Poznań: Koniec ery Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej w Wa...