Warta Poznań z kolejnym skalpem w Fortuna 1. Lidze. Pokonała Olimpię Grudziądz 2:0 i zrobiła kolejny krok w kierunku PKO Ekstraklasy

Dawid Dobrasz
Warta Poznań zanotowała kolejną wygraną w Fortuna 1. Lidze i nadal jest na miejscu premiowanym awansem do PKO Ekstraklasy. Do rozegrania pozostało jeszcze 10 kolejek. Waldemar Wylegalski
Warta Poznań w 24. kolejce Fortuna 1. Ligi odniosła swoją 15. wygraną, pokonując Olimpię Grudziądz 2:0. Warta dzięki temu zwycięstwu ponownie doskoczyła do Podbeskidzia Bielsko-Biała i po tej serii gier będzie na miejscu premiowanym awansem do PKO Ekstraklasy.

Trener Piotr Tworek z konieczności musiał dokonać dwóch zmian w wyjściowej jedenastce. Kontuzjowanego Kiełba zastąpił Stępiński, a zawieszonego Kielibę Aleks Ławniczak.

Początek był niemrawy w wykonaniu obu stron, a w oczy najbardziej rzucała się nieprzepisowa gra gości w pierwszych minutach. Pierwszą okazję do strzelenia gola miał Aleks Ławniczak, ale w niełatwej pozycji posłał piłkę wysoko nad bramką. Chwilę później czujność Łukasza Sapeli sprawdził uderzeniem z rzutu wolnego Robert Janicki, ale bramkarz gości nie dał się zaskoczyć. Zieloni wraz z upływem czasu zyskiwali przewagę, ale zawodziło wykończenie. Do przerwy na tablicy wyników było 0:0, mimo że pierwsza połowa stała pod absolutną dominacją Warty.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Warta prowadziła grę, a zespół gości było stać tylko na sporadyczne kontry, które nie sprawiały problemu defensywie ekipy Piotra Tworka.

Wreszcie w 61. minucie Zieloni potwierdzili swoją dominację, kończąc akcję bramkową po pięknej akcji kombinacyjnej. Najpierw świetnym penetracyjnym podaniem popisał się Janicki do Grobelnego, a ten wzdłuż pola karnego wystawił piłkę Apolinarskiemu, który pokonał Sapelę po raz pierwszy. Goście mogli po chwili wyrównać, ale skuteczną interwencją popisał się Lis. W 75. minucie Zieloni przypieczętowali swoje zwycięstwo. Po rzucie rożnym kompletnie niekryty w polu karnym był Tomasz Boczek, który podwyższył na 2:0.

Olimpia w drugiej połowie kilka razy zagroziła bramce gości, ale w sobotę była wyraźnie gorsza od zespołu Piotra Tworka. Zieloni odnieśli 3 z rzędu zwycięstwo w Grodzisku Wlkp. Warta wygrała zasłużenie, choć rezultat mógł być bardziej okazały. Swoją postawą zawiedli goście, a w końcówce z czerwoną kartką za brutalny faul wyleciał Ciechanowski. Trzeba po raz kolejny docenić Wartę, że pokazuje regularność i zrobiła kolejny krok do awansu do PKO Ekstraklasy. Do zakończenia sezonu pozostało jeszcze 10 spotkań.

Pierwszym meczem w 24. kolejce Fortuna 1. Ligi było starcie Podbeskidzia Bielsko-Biała z Bruk-Bet Niecieczą, które zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 1:0. Warta dzięki wygranej ponownie doskoczyła do aktualnego lidera i obie ekipy mają obecnie po 49 punktów.

Warta Poznań – Olimpia Grudziądz 2:0 (0:0)
Apolinarski 61., Boczek 75.

Warta: Adrian Lis – Michał Grobelny, Aleks Ławniczak, Tomasz Boczek, Patryk Stępiński – Mateusz Kupczak, Łukasz Trałka – Jakub Apolinarski, Robert Janicki (82. Krzysztof Danielewicz), Michał Jakóbowski (59. Sergiej Napołow) – Gracjan Jaroch (75. Mateusz Szczepaniak).

Olimpia: Łukasz Sapela - Damian Ciechanowski, Lukas Duriska, Łukasz Bogusławski (80. Mohamed Medfai), Remigiusz Szywacz - Sebastian Kamiński, Ricky van Haaren, Maciej Kona (65. Ariel Wawszczyk), Elvir Maloku,Piotr Janczukowicz (85. Kacper Janiak) - Joao Criciuma.

żółte kartki: Kona, Bogusławski.
czerwona kartka: Damian Ciechanowski (88. minuta, Olimpia, za brutalny faul).

Najbliższy mecz Warty Poznań w 25. kolejce Fortuna 1. Ligi
Sobota, 13 czerwca, godz. 15:10; Odra Opole – WARTA POZNAŃ (Polsat Sport)

Warta Poznań czekała na to od lat. Historyczny moment przy D...

– Moc oświetlenia w zainstalowanych projektorach wyniesie 320 kW, natomiast natężenie to będzie 1600 luksów. Pozwoli to rozgrywanie meczów ligowych i transmisje nawet w jakości HD, jak się operatorzy postarają. Były już transmisje telewizyjne wysokiej rozdzielczości ze stadionów, na których instalowaliśmy oświetlenie tej mocy – dodał Bogdan Kuć z firmy Ada Light na na oficjalnej stronie Warty Poznań.

Warta Poznań: Na stadionie przy Drodze Dębińskiej zamontowan...

Poznań jest jednym z niewielu miast w Polsce, gdzie między dwoma klubami nie ma kibicowskich animozji. Oba zespoły nie darzą się jakąś szczególną sympatią, choć po awansie Warty Poznań do rozgrywek PKO BP Ekstraklasy, część kibiców Kolejorza z uwagą śledzi poczynania Zielonych i z pewnością nie życzy drużynie ponownego spadku do Fortuna 1. Ligi. Między Lechem Poznań a Wartą nigdy nie było też jakiś szczególnych transferów, ale są jednak piłkarze, którzy mogą pochwalić się w CV występami w obu poznańskich drużynach. Zebraliśmy te nazwiska i przygotowaliśmy zestawienie byłych piłkarzy Lecha, którzy w ostatniej dekadzie reprezentowali też barwy Warty Poznań. Sprawdźcie, czy ich pamiętacie.Sprawdźcie, czy ich pamiętacie ----->Warta Poznań nie będzie mieć łatwo. Czas na derby Poznania:

Lech Poznań miał wielu piłkarzy, którzy w w ostatniej dekadz...

W niedzielę piłkarze Warty Poznań w amp futbolu rozegrali swój pierwszy historyczny mecz i wygrali 1:0 z Widzewem Łódź. Amp futbol to najlepszy dowód, że dla prawdziwych pasjonatów piłki nawet brak jednej nogi nie jest barierą. Zobaczcie zdjęcia z meczu --->

Warta Poznań - Widzew Łódź 1:0: Wygrana w pierwszym meczu dr...