Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Warta Towers: W Poznaniu powstaje kolejny charakterystyczny budynek! Będzie miał 17 pięter [WIZUALIZACJE]

ZSN
60 metrów wysokości, 17 pięter i 352 mieszkania. Na Ratajach powstaje Atal Warta Towers. To kolejny charakterystyczny budynek na mapie Poznania. Ma być gotowy w drugiej połowie 2021 roku. Zobacz wizualizacje inwestycji. Przejdź dalej --->
60 metrów wysokości, 17 pięter i 352 mieszkania. Na Ratajach powstaje Atal Warta Towers. To kolejny charakterystyczny budynek na mapie Poznania. Ma być gotowy w drugiej połowie 2021 roku. Zobacz wizualizacje inwestycji. Przejdź dalej --->AP Szczepaniak
60 metrów wysokości, 17 pięter i 352 mieszkania. Na Ratajach powstaje Atal Warta Towers. To kolejny charakterystyczny budynek na mapie Poznania. Ma być gotowy w drugiej połowie 2021 roku. Zobacz wizualizacje inwestycji.

Na poznańskich Ratajach, obok ronda Starołęka, u zbiegu ulic Hetmańskiej i Zamenhofa, trwa realizacja projektu Atal Warta Towers. Wyróżnia go m.in. nietuzinkowy projekt autorstwa nagradzanej pracowni AP Szczepaniak.

Niedawno zakończyła się budowa dwukondygnacyjnej podziemnej hali garażowej. Aktualnie trwają prace przy stropie nad parterem i rozpoczyna się budowa pierwszego piętra. Już teraz wiadomo, że 17-piętrowy i wysoki na 60 metrów budynek o intrygującej konstrukcji stanie się charakterystycznym punktem na mapie Poznania.

Deweloper zaznacza, że Atal Warta Towers to jedna z jego najlepiej sprzedających się poznańskich inwestycji, m.in. dzięki lokalizacji i architekturze.

- Wygodna komunikacja z pozostałymi dzielnicami miasta oraz bliskie sąsiedztwo nadrzecznych terenów zielonych i rekreacyjnych są dużym atutem - wymienia Angelica Kliś, dyrektor zarządzająca ds. sprzedaży i marketingu w Atal. - Okolice Rataj przy rondzie Starołęka to perspektywiczna lokalizacja, której potencjał poznaniacy coraz bardziej doceniają. Ponadto nietuzinkowa bryła i modernistyczny design sprawiają, że Atal Warta Towers wyróżnia się na tle sąsiadującej zabudowy.

Architekci z wrocławskiej pracowni AP Szczepaniak wykorzystali ukształtowanie terenu, umieszczając budynek Atal Warta Towers na wzniesieniu niczym rzeźbę na postumencie. Przy jego projektowaniu podzielili go wertykalnie i horyzontalnie tworząc mniejsze bryły.

- Ich przesunięcie nadaje kompozycji różnorodności. Z kolei lekkość bryły udało się uzyskać dzięki zróżnicowaniu poszczególnych partii obiektu – wyjaśnia Artur Szczepaniak. – Efekt końcowy stanowi kompozycja brył wzajemnie się przenikających, zapewniająca optymalne nasłonecznienie oraz widok na rzekę i starówkę. Cofnięcie okien za balkony obwodowe sprawiło, że Atal Warta Towers bardziej przypomina budynek użyteczności publicznej niż mieszkalny – dodaje.

Kompozycja bryłowa została dodatkowo podkreślona poprzez wprowadzenie kontrastu kolorystycznego – jasno- i ciemnoszarej elewacji z tynków szlachetnych. Dzięki zastosowaniu układu ciągłych obwodowych balkonów i loggii z balustradami z mlecznego szkła, elewacja otrzymała dodatkowy pierwszy plan w postaci horyzontalnego układu poziomych pasów. Budynek posiada zielony dach, co jest dodatkowym walorem estetycznym i ekologicznym. Niżej uwagę przyciąga charakterystyczne 8-metrowe podcięcie, w którym umieszczono wejście główne.

ZOBACZ TEŻ:

W ciągu ostatnich kilkunastu lat większość polskich miast ma problem z wyludnianiem się. Zobacz, w których wielkopolskich miejscowościach mieszkańców ubywa najszybciej.Przejdź dalej i sprawdź TOP 10 --->

10 najszybciej wyludniających się miast w Wielkopolsce

Atal Warta Towers stworzy nie tylko komfortowe miejsce do życia, ale także plac miejski, który będzie przestrzenią wspólną dla wszystkich. Okoliczni mieszkańcy skorzystają z usług zaprojektowanych na parterze oraz terenu zielonego przynależnego do budynku. Ze względu na lokalizację, budynek ma za zadanie wytworzyć pierzeję dla istniejącego węzła komunikacyjnego i stanowić dla tego miejsca dominantę wysokościową, a także zapowiedź wysokiej zabudowy.

Zakończenie prac budowlanych przewidywane jest na drugą połowę 2021 roku. W budynku zaprojektowano 352 mieszkania o zróżnicowanej wielkości: od 26 do 108 mkw. i liczbie pokoi od 1 do 4. Do tego 15 lokali usługowych i 365 miejsc parkingowych (305 w hali podziemnej). Już na wczesnym etapie budowy prawie jedna piąta mieszkań i jedna trzecia lokali usługowych znalazła nabywców. Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania 2-pokojowe o powierzchni około 40 mkw. oraz lokale położone na najwyższych piętrach – jasne i gwarantujące atrakcyjne widoki. Z części z nich rozlegać się będzie widok na rzekę i otaczające ją tereny zielone, z innych będzie można podziwiać panoramę miasta.

60 metrów wysokości, 17 pięter i 352 mieszkania. Na Ratajach powstaje Atal Warta Towers. To kolejny charakterystyczny budynek na mapie Poznania. Ma być gotowy w drugiej połowie 2021 roku. Zobacz wizualizacje inwestycji. Przejdź dalej --->

Warta Towers: W Poznaniu powstaje kolejny charakterystyczny ...

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:

Największa porodówka w Poznaniu, czyli szpital przy ul. Polnej na Jeżycach, działa już od przeszło 100 lat. Rocznie odbywa się tutaj prawie 7 000 porodów, co czyni szpital również największą placówką położniczą w Polsce. Są tu m.in. wyremontowane sale i nowoczesny sprzęt. Zobacz, jakie warunki dla mam oferuje Polna. Oto zdjęcia. Przejdź dalej --->

Szpital Polna: Jak w środku wygląda porodówka w Poznaniu? Zo...

Sprawdź też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski