Wiara Lecha wraca na fotel lidera. Książ zdobyty! Czas na Łopuchowo

TR
Wiara Lecha pokonała na wyjeździe Pogoń Książ Wielkopolski 2:0 i powróciła na fotel lidera. W sobotę zmierzy się u siebie z KS Łupochowo. Wspieraj kiboli Lecha w A-klasie!

W pierwszych 45 minutach mecz był wyrównany. Gra toczyła się jednak głównie w środku pola; żaden z zespołów nie potrafił stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką przeciwnika. Dopiero w końcówce "przycisnęli" goście. Na otwarcie wyniku jeszcze przed przerwą nie starczyło jednak czasu.

Druga połowa to już zdecydowana przewaga kiboli, którzy w pierwszych minutach wypracowali sobie dogodną sytuację do strzelenia bramki. Na gola trzeba było jednak czekać do 74. minuty, kiedy to stuprocentowej okazji nie zmarnował Krzysztof Szerszeń. Trzy minuty później było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Maciej Łaszyński.

Kibole stworzyli sobie więcej "setek", ale wynik nie uległ już zmianie. Dla gospodarzy, którzy nie oddali żadnego celnego strzału w światło bramki, przegrana dwoma bramkami była najniższym wymiarem kary. Mecz kończyli w dziesiątkę.

Wyjazdowe zwycięstwo i porażka Polonii Środa, która uległa Jurandowi Koziegłowy, zapewniły kibolom powrót na fotel lidera. Kolejny mecz Wiara Lecha rozegra u siebie w sobotę z KS Łopuchowo. Początek meczu o godzinie 15.30 na stadionie przy Gdańskiej.