Wicemarszałkowie nie zamierzają się podawać do dymisji

  Wicemarszałkowie nie zamierzają się podawać do dymisji

  Tomasz Cylka, Krzysztof M. Kaźmierczak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wicemarszałkowie Leszek Wojtasiak (PO) i Wojciech Jankowiak (PSL) powinni podać się do dymisji. Tak uważają sejmikowi radni PiS. Politycy figurują bowiem w katalogach IPN. W latach 80. mieli współpracować ze służbami specjalnymi. Radni wydali swój apel dwa tygodnie po ujawnieniu faktów przez "Polskę Głos Wielkopolski".
  - Odczekaliśmy, bo dyskusja na ten temat sięgnęła magla - tłumaczy Zbigniew Czerwiński, wiceprzewodniczący sejmiku i szef klubu PiS. Radni uważają, że z życia politycznego winny być wyeliminowane osoby, które czynnie wspierały reżim.

  - Nie możemy się zgodzić na ignorowanie problemu współpracy ze służbami PRL. Brak reakcji może przyczynić się do osłabienia autorytetu samorządu województwa. Nie przesądzając o fakcie współpracy Wojciecha Jankowiaka i Leszka Wojtasiaka uważamy, że osoby te do czasu wyjaśnienia swojej osobistej sytuacji nie powinny sprawować funkcji w zarządzie - przekonuje PiS. Obaj nie posłuchają apelu.
  - Moje oświadczenie lustracyjne było zgodne z prawdą. Dopóki sprawa nie zostanie wyjaśniona przez właściwe organa, nie widzę powodów, żeby podawać się do dymisji - mówi Wojciech Jankowiak (PSL).
  - Nie mam podstaw, by rezygnować ze stanowiska - odpowiada krótko Leszek Wojtasiak (PO). Sam marszałek nie odwoła zastępców.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo