Wielkopolscy zapaśnicy osiem razy stawali na najwyższym podium podczas mistrzostw Polski!

Osiem złotych, jeden srebrny i pięć brązowych medali zdobyli zawodnicy, reprezentujący wielkopolskie kluby w Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbyły się w miniony weekend w Solcu Kujawskim. W klasyfikacji drużynowej województw Wielkopolska zajęła trzecie miejsce.

W stylu wolnym złote medale zdobyli Adam Słowiński (57 kg) z Ceramika Krotoszyn oraz Rafał Statkiewicz (70 kg) z Grunwaldu Poznań. Srebrny medal w wadze 84 kg zdobył Maciej Balawender (Grunwald). Brązowe medale wywalczyli natomiast Piotr Krajewski (70 kg), Andrzej Grzelak (74 kg), Radosław Baran (97 kg) – wszyscy z Grunwaldu oraz Dariusz Filipczak (125 kg) z Ceramika Krotoszyn.
W stylu klasycznym trzech zawodników Sobieskiego Poznań stanęło na najwyższym stopniu podium. Tadeusz Michalik (80 kg), Michał Pietrzak (85 kg) oraz Marcin Olejniczak (98 kg), który pokonał brązowego medalistę igrzysk w Londynie, Damiana Janikowskiego (na co dzień występuje on w wadze 85 kg).
W zapasach kobiet trzy złote medale przypadły w udziale zawodniczkom Grunwaldu – Iwonie Matkowskiej (48 kg) , Agnieszce Wieszczek-Kordus (69 kg) oraz Monice Michalik (63 kg). Brązowy medal wywalczyła również Sandra Kaźmierowska (63 kg) z Tęczy Środa Wlkp.