Wisła Płock - Lech Poznań 1:2. Oceniamy grę piłkarzy Kolejorza

Karol Maćkowiak
Wisła Płock - Lech Poznań 1:2Przejdź do kolejnego zdjęcia --->
Wisła Płock - Lech Poznań 1:2Przejdź do kolejnego zdjęcia --->Przemysław Szyszka
Piłkarze Lecha Poznań rozpoczęli nowy sezon Ekstraklasy od zwycięstwa 2:1 w Płocku. Sprawdźcie, jak oceniliśmy grę piłkarzy Kolejorza w meczu z Wisłą. Skala ocen od 1 do 10.

Jasmin Burić 4
W pierwszej połowie uchronił Lecha przed stratą bramki, gdy wyszedł zwycięsko z sytuacji sam na sam. Wcześniej miał sporo szczęścia, kiedy strzał Warcholaka po rykoszecie o centymetry minął jego lewy słupek. Popełnił wielki błąd przy golu, gdy minął się z piłką.

Rafał Janicki 4
Znowu niczym specjalnym nie błysnął, a przy golu był spóźniony. Żaden ze środkowych obrońców Lecha nie zagrał zbyt dobrze, Janicki z tej reguły się nie wyłamał.

Thomas Rogne 4
Ta runda to początek jego regularnej gry i widać, że ma duże braki. Nie potrafi właściwie ocenić sytuacji na boisku, ma kłopoty z ustawieniem się w linii, nie wygrywa pojedynków z napastnikami. Jeszcze dużo pracy przed nim.

Nikola Vujadinović 4
Zazwyczaj bywa zamieszany w niebezpieczne sytuacje pod własną bramką. W poprzednim sezonie często widzieliśmy go aktywnego również w ofensywie - pozostaje mieć nadzieję, że sobie przypomni o tej umiejętności.

Maciej Makuszewski 6
Jak zwykle jeden z bardziej aktywnych zawodników Kolejorza. Raz po raz urywał się obrońcom, sprawiał im wiele problemów. Zadrżeliśmy o jego zdrowie, gdy został ostro potraktowany przez jednego z defensorów z Płocka. Na szczęście nic mu się nie stało. W końcówce doskonale zagrał na nos do Tiby.
Łukasz Trałka 6
Już w poprzednim sezonie był jednym z lepszych graczy Lecha. Ten sezon również rozpoczął bardzo dobrze - najpierw uratował drużynę w dalekiej Armenii, a później trafił do siatki przeciwko ekipie z Płocka. Do Lecha trafiają kolejni piłkarze, natomiast wciąż wiodącą postacią jest Łukasz Trałka. Może to jemu trener Djurdjević powinien powierzyć kapitańską opaskę?

Mihai Radut 3
Zwłaszcza pierwsza połowa w jego wykonaniu była wręcz tragiczna - nie miał piłki, nie pokazywał się do gry i w zasadzie gdyby na moment zniknął z boiska, to pewnie nikt by nie zauważył. Zadziwiające jest, jak wiele zaufania kolejnego trenera ma akurat ten piłkarz, bo w Lechu nie zachwyca.

Piotr Tomasik 4
W pierwszej połowie jeszcze spisywał się przyzwoicie, po przerwie jednak całkowicie zgasł i został zmieniony. Znów brakowało mu dokładności w ofensywie.

Pedro Tiba 6
Przez cały mecz nie zachwycał, brakowało mu kreatywności, natomiast w samej końcówce kapitalnie uderzył z woleja, zapewniając Lechowi zwycięstwo.

Darko Jevtić 5
Sam przyznał po pierwszym meczu sezonu, że musi popracować nad swoją formą i chyba od razu wziął się do pracy. W meczu z Wisłą, był cały czas pod grą, a co najważniejsze - zaliczył asystę przy bramce Trałki.
Christian Gytkjaer 4
Przeszedł obok meczu w Erywaniu, przeszedł również obok meczu w Płocku. Nie ma ostatnio dobrych dni, choć z drugiej strony w obu meczach nie miał zbyt wielu podań od kolegów. Czekamy na jego lepszą współpracę z pomocnikami, bo stać go na zdecydowanie lepszą grę.