Wsparcie psychologiczne dzieci i młodzieży dostępne w POSUM

Artykuł sponsorowany - Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych
Co trzeci badany uczeń ma podejrzenie depresji, a prawie co piąty planował samobójstwo. Raport o zdrowiu psychicznym, poczuciu własnej wartości i sprawczości opublikowany przez Fundację UNAWEZA w ramach projektu ,,Młode Głowy” daje do myślenia oraz motywuje do działania.

O tym, jakie oznaki mogą sugerować problemy psychiczne naszego dziecka, powiedziała psycholog mgr. Małgorzata Cała, która przyjmuje swoich pacjentów w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych: „Jeśli młody człowiek zaczyna się izolować, reagować bardziej impulsywnie niż byśmy się tego spodziewali lub obserwujemy także drastyczny spadek ocen w szkole, a dziecko coraz częściej zaczyna unikać jakichś przedmiotów, rówieśników – co robić, jak reagować? Jeśli widzimy taki ciąg przyczynowo-skutkowy, że zaczynają się kumulować problemy, to może nam wskazywać, że dziecko ma trudności: z emocjami, koncentracją, a w konsekwencji z nauką, a to z kolei może być symptomem reakcji depresyjnej. Zaznaczyć należy, iż część z tych reakcji może wynikać z wieku dojrzewania, a więc podstawą wsparcia młodego człowieka jest rozmowa i kontakt z dzieckiem. W tej chwili alarmującym symptomem są tzw. ,,samookaleczenia”, jeżeli dziecko nagle zwraca uwagę, aby mieć długi rękaw, zasłania nienaturalnie ciało podczas przebierania, w takim przypadku warto zacząć rozmawiać w ogóle o emocjach i szukać pomocy specjalisty”.

Do Poradni Zdrowia Psychicznego w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych można zapisać się osobiście w godzinach od 7:30 do 19:00 lub telefonicznie 61 647 77 80.

POSUM posiada także Gabinet Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży, gdzie swoich pacjentów przyjmują: psycholog Agata Nowak-Sterczała w czwartki w godz. 15:15-18:35, psycholog Anita Lewandowska w poniedziałki w godz. 12:00-20:00, we wtorki w godz. 9:00-15:00 oraz w piątki w godz. 12:00-18:00, psycholog Jadwiga Migaszewska-Majewicz w poniedziałki w godz. 13:00-18:00 i w czwartki w godz. 14:00-17:00. Wizyty odbywają się w gabinetach na parterze. Należy pamiętać, że nieletni pacjenci muszą przyjść w towarzystwie opiekuna prawnego.

W poradni pacjenci mogą otrzymać pomoc w rozwiązaniu trudności emocjonalnych i psychologicznych, a także poszukiwać wsparcia w radzeniu sobie z różnymi wyzwaniami, takimi jak zaburzenia psychosomatyczne, lękowe, nastrojowe, problemy z osobowością czy zachowaniem. Do gabinetu mogą zgłaszać się również pacjenci w kryzysie życiowym oraz tacy, którzy potrzebują konsultacji psycho-onkologicznych. Rozpoznanie choroby nowotworowej to ogromne wyzwanie zarówno dla pacjentów, jak i ich rodzin. Specjalista pomoże w radzeniu sobie z emocjami i stresem związanym z chorobą oraz jej skutkami. Terapeuta w POSUM wspiera zarówno pacjentów, jak i ich bliskich.

www.posum.pl/services/poradnia-zdrowia-psychicznego/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski