Wygrana Nielby nad Azotami

Na takie zwycięstwo piłkarzy ręcznych Nielby czekali kibice w Wągrowcu. Po katastrofalnej grze i porażce w poprzedniej kolejce ze Stalą Mielec (22:31), tym razem podopieczni trenera Pawła Galusa zasłużenie pokonali Azoty Puławy 34:31 (17:11).

Gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 4:0 w 6. minucie meczu. Jednak w kolejnym fragmencie rywale potrafili zdobyć trzy gole i Nielba wygrywała 4:3. Do 23. minuty na parkiecie trwała wyrównana walka. Na bramkę gospodarzy, bramką odpowiadali goście. Siódemka z Wągrowca prowadziła tylko 11:10.

Ale w końcówce pierwszej odsłony zawodnicy trenera Galusa zaimponowali wreszcie skutecznością w ataku, ale też dobrą grą w obronie. W tym fragmencie po dwa gole zdobyli Przemysław Krajewski i Dawid Przysiek, a po jednym dołożyli jeszcze Jakub Płócienniczak i Rafał Przybylski. Po trzydziestu minutach Nielba prowadziła pewnie 17:11.

Krótko po rozpoczęciu drugiej odsłony i bramkach Aloszy Szyczkowa i Bartosza Witkowskiego, gospodarzy powiększyli przewagę do siedmiu goli (19:12). Potem jednak goście przejęli inicjatywę. Systematycznie odrabiali straty i w 40. minucie Nielba wygrywała tylko 21:19. Na szczęście tego wieczoru podopieczni trenera Galusa słabszych momentów w grze mieli zdecydowanie mniej, niż w meczu ze Stalą Mielec. Skutecznością imponowali wspomniani wcześniej Przysiek i Krajewski, a trzy ważne bramki dołożył także młody Paweł Niewrzawa.

Co prawda jeszcze w 58. minucie zrobiło się groźnie dla Nielby (było tylko 32:30), ale w końcówce spotkania do siatki gości trafili jeszcze Krajewski i Przybylski i siódemka z Wągrowca wygrała z Azotami 34:31. Było to drugie, bardzo ważne zwycięstwo Nielby w tym sezonie, pozwalające z pewnością z większym optymizmem myśleć o kolejnych bojach ligowych. Następnym przeciwnikiem nielbistów, ponownie w Wągrowcu, będzie MMTS Kwidzyn.

Nielba Wągrowiec - Azoty Puławy 34:31 (17:11)

Nielba: Konczewski, Kubiszewski - Gierak 5, Witkowski 1, Krajewski 8, Przysiek 9, Białaszek, Płócienniczak 3, Wachnowicz, Szyczkow 3, Przybylski 2, Tórz, Niewrzawa 3; kary - 16 min.
Azoty: Wyszomirski, Stęczniewski - Bałwas, Płaczkowski, Tylutki 3, Zinczuk 6, Łyżwa 7, Kus 4, Gładysz, Witkowski, Masłowski 5, Gowin 4, Zydroń 2; kary - 14 min.
Sędziowali: Michał Kopiec (Siemianowice) i Marcin Zubek (Bytom).