Wygrane Biofarmu Basket Poznań i MUKS Poznań w I lidze. W ekstraklasie o tym kto spadnie zadecydują prawdopodobnie derby Wielkopolski

Marcin Flieger zdobył 28 punktów i był najskuteczniejszym zawodnikiem Biofarmu w meczu z SKK w Siedlcach Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
W ostatniej kolejce rundy zasadniczej I ligi cenne zwycięstwo na wyjeździe odniosły koszykarki MUKS Poznań. Podopieczne trenera Macieja Brodzińskiego wygrały 88:78 z rezerwami Enei AZS AJP Gorzów i tym samym zapewniły sobie trzecie miejsce w tabeli. Największy wkład w wygraną miała Patrycja Klatt (zdobyła 21 pkt).

Z kolei koszykarze Biofarmu Basket Poznań wywieźli cenne punkty z gorącego parkietu w Siedlcach. Gospodarze, prowadzeni przez nowego trenera, Radosława Soję rozpoczęli spotkanie z pasją i do przerwy prowadzili różnicą 5 punktów.

Przełomowa okazała się trzecie kwarta, w której poznaniacy wyszli na prowadzenie. W czwartej kwarcie miejscowi deptali im po piętach, ale rzuty Macieja Rostalskiego i Marcina Fliegera zapewniły Biofarmowi niezwykle ważną wygraną.

BLK: Ostrovia – Artego Bydgoszcz 49:85 (12:24, 10:17, 16:27, 11:17)
Ostrovia: Wajler 11, Podkańska 10, Jaworska 8, Bilotserkivska 8, Jackowska 6, Ossowska 6, Kaczmarek 0, Joks 0.
Artego: Morrison 15, Międzik 13, Hornbuckle 11, Stankovic 11, Radocaj 10, Szott-Hejmej 8, McBride 6, Poboży 6, Kuczyńska 3, Kocaj 2.
I liga koszykarek: Enea AZS AJP II Gorzów – MUKS Poznań 78:88 (18:25, 20:24, 22:28, 18:11) Najwięcej dla MUKS: Klatt 21, Ratajczak 14, Papiernik 13.