Wygrane Poznań City Center AZS i Ostrovii w Swarzędzu, kolejna wpadka JTC MUKS Poznań!

Cztery wielkopolskie drużyny koszykarek walczyły w środę o ligowe punkty na parkietach I ligi. U siebie wystąpiły poznańskie akademiczki i Lider Swarzędz.

Ten drugi zespół podejmował w derbowym meczu Ostrovię i po pierwszej kwarcie miał szanse na sprawienie niespodzianki (gospodynie prowadziły 24:22). Potem jednak podopieczne Andrzeja Kowalczyka szybko przejęły inicjatywę i już do przerwy wyszły na bezpieczne prowadzenie. Kolejne świetne zawody rozegrała Paulina Rozwadowska, która kilka dni wcześniej zdobyła aż 35 punktów w spotkaniu z ŁKS SMS Łódź. W ekipie Lidera pierwsze skrzypce grała Iwona Sarzyńska, a po raz kolejny zawiodła Aleksandra Drzewińska.

Czwartej porażki w sezonie doznały natomiast koszykarki JTCMUKS Poznań, ale ta środowa była chyba najmniej spodziewana, bo ze znacznie niżej notowanym AZS PWSZIIGorzów. Podopieczne Iwony Jabłońskiej inaczej niż zwykle przyzwoicie wypadły w pierwszej połowie (przegrywały do przerwy różnicą trzech punktów), ale nie „odpaliły” w trzeciej kwarcie i po nerwowej końcówce schodziły z parkietu w kiepskich nastrojach. Przed sezonem takich wpadek nikt w obozie beniaminka nie brał raczej pod uwagę.

Z kolei wicelider tabeli, Poznań City Center AZS (do składu wróciła Daria Marciniak) pokonał u siebie Karkonosze Jelenia Góra, ale po meczu z cyklu „droga przez mękę”.

Wyniki I ligi koszykarek:

Lider Swarzędz – Ostrovia 65:78 (24:22, 12:25, 13:17, 16:14)
Najwięcej punktów dla Lidera: Szarzyńska 20 i Babij 12; dla Ostrovii: Rozwadowska 21, Parysek 16.
AZSPWSZIIGorzów – JTCMUKS Poznań 61:57 (13:11, 12:11, 19:13, 17:22)
Najwięcej dla JTC: Szemraj 17 i Idziorek 11.
Poznań City Center AZS – Karkonosze Jelenia Góra 70:60 (21:17, 19:17, 14:16, 16:10)
Najwięcej dla AZS: Giedrojć 22 i Wojdalska 19.