Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyprzedaż kostiumów w Teatrze Wielkim: Chętni na zakupy przyjeżdżali z całej Polski! [ZDJĘCIA]

Anna Jarmuż
Przed magazynami na ul. Polskiej spotkać można było tłumy - nie tylko poznaniaków.
Przed magazynami na ul. Polskiej spotkać można było tłumy - nie tylko poznaniaków. Paweł Miecznik
Cyganie, rycerze i zakonnice - w czwartek każdy mógł poczuć się jak aktor na scenie teatralnej. Po sukcesie sobotniej akcji Teatr Wielki zorganizował kolejną wyprzedaż teatralnych strojów i rekwizytów. Mimo, że był to dzień roboczy przed magazynami na ul. Polskiej spotkać można było tłumy - nie tylko poznaniaków.

- Wraz z kolegą przyjechaliśmy z okolic Kołobrzegu. Musieliśmy wstać o 5 rano, aby dojechać do Poznania na czas - mówi Jerzy Nowak. - Mój przyjaciel ma gospodarstwo turystyczne. Organizuje tam różne imprezy tematyczne, m.in. "Od rycerza do żołnierza". Dlatego, szukamy zbroi i hełmów - opowiada.

TAK BYŁO W SOBOTĘ:
TŁUMY NA WYPRZEDAŻY KOSTIUMÓW

Nie tylko zbroje, ale również balowe, cygańskie suknie zachwyciły też członków amatorskiego teatru ulicznego "Avatar" z Legnicy.

- Patrząc na te stroje widzi się kunszt prawdziwych kostiumologów - mówi Łukasz Zieliński. - W Poznaniu jesteśmy już drugi raz. Teatr Wielki odwiedziliśmy już przy okazji poprzedniej wyprzedaży. Czekamy na następne - dodaje.

Organizatorzy akcji, że nie podjęli jeszcze decyzji, czy kiermasze będą odbywać się regularnie. Przyznają jednak, że tak ogromne zainteresowanie, pozytywnie ich zaskoczyło.

- Cieszy mnie, że spotkać można na wyprzedaży przedstawicieli teatrów amatorskich, działających przy szkołach i domach kultury. Nasze kostiumy zostały stworzone do tego, aby żyć na scenie - mówi mówi Zbigniew Łakomy, kierownik produkcji środków inscenizacji poznańskiego teatru.

Na czwartkowej wyprzedaży kupić można było kostiumy ze sztuk: "Stifelio", "Trubadur", "Czarodziejski flet", "Aurora", a także baletów i musicali: "9 Symfonia" Ludwiga van Beethovena, "Pieśni" oraz "Paw i dziewczyna". Największym zainteresowaniem cieszyły się stroje zakonnic, cyganek i żołnierzy - hełmy, naramienniki, a nawet drewniane siekierki. Ceny nie były wygórowane - wahały się od 10 do 300 zł.

NAJNOWSZE INFORMACJE Z POZNANIA I WIELKOPOLSKI: GLOSWIELKOPOLSKI.PL

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski