Zabrakło prądu przed meczem i na boisku. Warta Poznań - Korona Kielce 1:1. Zobacz oceny warciarzy

Warta Poznań zremisowała w Kielcach z Koroną 1:1Zobacz oceny z meczu --->
Warta Poznań zremisowała w Kielcach z Koroną 1:1Zobacz oceny z meczu --->PAP/Piotr Polak
Warta Poznań po 348 minutach zdobywa bramkę, jednak cały czas jest bez zwycięstwa. Zieloni w piątkowy wieczór udali się do Kielc na spotkanie z tamtejszą Koroną i zremisowali 1:1. Warciarzom w poprzednim sezonie całkiem nieźle grało się ze złocisto-krwistymi, jednak w tym meczu zabrakło szczęścia. Autorem jedynego trafienia dla Warty został Mateusz Kupczak. W ostatniej minucie spotkania Korona zdołała doprowadzić do wyrównania. Zobacz oceny piłkarzy Warty.

Spotkanie rozpoczęło się nietypowo, bo od 50-minutowego opóźnienia. Na stadionie Korony Kielce doszło do awarii oświetlenia, które było nieustannie naprawiane. Pierwotnie mecz miał się rozpocząć z 15-minutowym opóźnieniem, jednak z każdym kolejnym komunikatem, pojedynek był odwlekany w czasie.

Początek spotkania w wykonaniu Warty Poznań był całkiem niezły. Zieloni utrzymywali się przy piłce, nie pozwalali Koronie przejąć inicjatywy. Niestety poznaniacy nie potrafili stworzyć sobie żadnej szansy na zdobycie bramki. Tak jak w poprzednich meczach xG (współczynnik goli oczekiwanych) po stronie Warty wynosił 0,01, a liczba strzałów wynosiła zero.

Korona też nie była nadzwyczajnie aktywna, choć Jędrzej Grobelny dwukrotnie musiał interweniować po strzałach kielczan z dystansu. Do przerwy obie ekipy schodziły przy stanie 0:0, a z boiska wiało nudą.

Drugą połowę Warta rozpoczęła fantastycznie. Mateusz Kupczak, kapitan zespołu, wykorzystał błąd jednego z zawodników gospodarzy i niczym rasowy napastnik pokonał bramkarza Korony.

W ostatniej minucie warciarze stracili bramkę i cały czas, od czterech spotkań pozostają bez zwycięstwa w ekstraklasie.