Zamek Cesarski, jak z XXI wieku tuż przed otwarciem...

  Zamek Cesarski, jak z XXI wieku tuż przed otwarciem [ZDJĘCIA]

  Elżbieta Podolska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Remont Sali Wielkiej w CK Zamek.
  1/9
  przejdź do galerii

  Remont Sali Wielkiej w CK Zamek. ©M. Kaczyński

  Dobiega końca remont Sali Wielkiej w CK Zamek. Dosłownie dni dzielą ekipy budowlane od zakończenia prac. Trwa montaż krzesełek, oświetlenia i wielkie mycie szklanego dachu.
  Do końca listopada mają zakończyć się wszystkie prace budowlane i wykończeniowe. Zniknie też plac budowy przed wejściem do Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek. Wszyscy liczą godziny, bo cały czas jest jeszcze sporo do zrobienia.

  Całkowicie wykończona i przygotowana jest sala wystawiennicza, w której już niebawem odbędzie się wernisaż pierwszej w nowych zamkowych przestrzeniach wystawy. Sala ma już pozwolenie na użytkowanie.


  Czytaj także:
  Sala Wielka w CK Zamek. Pierwszy koncert


  - Montowane są właśnie fotele w sali kinowej - mówi Barbara Szajerka, zastępca dyrektora ds. administracyjnych. - W Sali Wielkiej wygląda to nieco inaczej. Tam mamy ruchome podesty i za każdym razem możemy inaczej montować scenę i widownię. Przygotowujemy ją już teraz na Platformę Tańca - pierwszą imprezę ogólnopolską, która się tam odbędzie. Akurat w tym wypadku widownia będzie o połowę mniejsza niż zwykle.

  Elektrycy montują także oświetlenie Sali Wielkiej. Natomiast dźwiękowcy i oświetleniowcy mogą już trenować w zamontowanej i w pełni wyposażonej sterowni. - Najwięcej pracy jest przy wykańczaniu tuby w holu - twierdzi dyrektor Szajerka. - To ogromnych rozmiarów "mebel" i wszystko musi być idealnie dopasowane.

  Pracują nie tylko wykończeniowcy i monterzy, ale też i... alpiniści. To oni myli kopułę szklanego dachu na razie od zewnątrz, ale przed otwarciem będzie też czyszczona od wewnątrz. Po przebudowie wszędzie jest kurz i pył. Trzeba to wszystko teraz posprzątać dokładnie: schody, balustrady, najmniejsze zakamarki. A jest ich znacznie więcej niż przed przebudową, bowiem przestrzeń tej części zamku została wykorzystana w pełni i powstały dodatkowe sale i przestrzenie, gdzie będzie można wypocząć, wypić kawę, zobaczyć spektakl czy seans kinowy.

  - Zanim skończą się prace, zostanie także uporządkowana i otwarta przestrzeń przed zamkiem, którą do tej pory przez prawie dwa lata zajmowały materiały, kontenery, maszyny - dodaje Barbara Szajerka. - Cały czas trwają także odbiory dozoru technicznego.

  Wielkie otwarcie nastąpi w grudniu. Warto wybrać się po nim do zamku i zobaczyć, jak bardzo zmieniło się wnętrze.

  Czas na kulturę! Sprawdź najciekawsze oferty kulturalne w Poznaniu

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zobaczymy czy warto było wydać tyle pieniędzy.

  Pablo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 47 / 50

  Na otwarcie zaprosić rodzinę ostatniego cesarza. Rachunek za remont wystawić Niemcom. Niech płacą na utrzymanie zamku ostatniego Kaisera.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  marnotrawstwo przestrzeni

  Adam (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 41 / 47

  Po co te spiralne schody-lepiej było proste+windę i pomieszczenia wydzielić na piętrach


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Drogi Malkontencie!

  Ewa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 57 / 44

  Na wszystko musisz narzekać, prawda?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo