Zapisz dziecko do szkoły - zostało tylko kilka dni

  Zapisz dziecko do szkoły - zostało tylko kilka dni

  Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Władze Poznania przypominają, że do 6 kwietnia trwa rekrutacja do szkół podstawowych. Lista zakwalifikowanych kandydatów zostanie ogłoszona 19 kwietnia. Rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 29 kwietnia i potrwa do 16 maja.
  Do pierwszej klasy pójdą w tym roku wszystkie siedmiolatki oraz sześciolatki - na wniosek rodzica. Do szkoły obwodowej dzieci z rejonu dostają się automatycznie, podobnie jak maluchy, które uczęszczały wcześniej do oddziału przedszkolnego w danej szkole. Dziecko, które stara się o przyjęcie do podstawówki nieobwodowej podlega rekrutacji. O tym, czy zostanie przyjęte, decydują punkty. Listę wszystkich szkół można znaleźć na stronie internetowej: nabor. pcss.pl/poznan.

  Do tej pory do klas pierwszych zgłoszonych jest 1504 dzieci - 514 siedmioletnich i 990 sześcioletnich. 43 proc. z wszystkich sześciolatków zostanie w przedszkolu, 19 proc. zgłosiło się do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, a 18 proc. do klas pierwszych. Około 20 proc. rodziców nie podjęło jeszcze decyzji co do przyszłości swojego dziecka lub zapisało je do placówki niepublicznej.

  Dla najmłodszych poznania- ków przygotowano w sumie 15379 miejsc (13262 w przedszkolach i 2107 w oddziałach przedszkolnych w SP). Nie wszyscy dostali się tam, gdzie chcieli, ale nadal są wolne miejsca.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo