Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych rozdaje najemcom czujniki dymu. Akcja ma na celu ochronę ludzkiego życia

M.S.
ZKZL rozda czujniki dymu za darmo.
ZKZL rozda czujniki dymu za darmo. mat. prasowe
ZKZL kontynuuje akcję mającą na celu zabezpieczyć mieszkańców miejskiego zasobu. Dla poznańskich najemców przygotowano czujniki dymu, które będzie można za darmo odebrać w Punktach Obsługi Klienta.

W ubiegłym roku ZKZL zorganizował kolejną akcję rozdawania czujników czadu. Akcja okazała się sukcesem, bo wielu poznaniaków skorzystało z oferty. Spółka postanowiła kontynuować działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Poznania. Od teraz najemcy mieszkań komunalnych ogrzewanych piecami węglowymi mogą odbierać zakupione przez ZKZL czujki dymu.

Czytaj też:

Jak otrzymać czujnik dymu?

Należy zgłosić się do Biura Obsługi Klienta mieszczącego się przy ul. Matejki lub do jednego z terenowych Punktów Obsługi Klienta. Z uwagi na zachowanie zasad ścisłego reżimu sanitarnego po odbiór czujnika należy umówić się telefonicznie na konkretny dzień i godzinę. Po potwierdzeniu zamieszkania w danym miejskim lokalu i pokwitowaniu odbioru pozostaje już tylko montaż czujnika, który może uratować życie.

Zobacz też: Pożar mieszkania na Dębcu w Poznaniu. Zmarła 8-letnia dziewczynka

od 16 lat

ZKZL rozdaje czujniki dymu pierwszy raz. Zachęcamy najemców do zadbania o bezpieczeństwo oraz spokojny sen rodziny. Razem z czujnikiem każdy z lokatorów otrzyma ulotkę z podstawowymi informacjami, jak należy eksploatować piec kaflowy i jak prawidłowo z niego korzystać, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i najbliższym.

W Polsce pożarów domów i mieszkań jest prawie 30 000 rocznie. Żeby uniknąć zagrożenia ogniem warto zastosować czujniki dymu, który przyda się w każdym pomieszczeniu mieszkania, ponieważ wykrywa dym unoszący się z pieca węglowego, wadliwej instalacji elektrycznej, źle działającej kuchenki lub po prostu palącej się patelni, lub spalonego czajnik

– informują przedstawiciele ZKZL.

Czytaj też:

Wystarczy chwila, aby wybuchł pożar

Do pożaru może dojść w wyniku usterki i błędów w eksploatacji kotłów lub pieców węglowych, a także niedopałku papierosa, czajnika pozostawionego na działającej kuchence lub spięcia w instalacji elektrycznej.

Jednym z pierwszych objawów powoli rozwijającego się pożaru jest smuga dymu, która niedostrzeżona może szybko się rozwinąć w tlący się ogień, a potem wybuchnie pożar. Zamontowany niewielki, zasilany baterią czujnik ostrzeże przed zagrożeniem i pozwoli uniknąć bardzo poważnych konsekwencji.

ZKZL prowadzi akcję bezpłatnego przekazywania najemcom mieszkań komunalnych urządzeń, które powinny być zamontowane wszędzie tam, gdzie istnieje niebezpieczeństwo zatrucia czadem.

Zobacz też:

Gołębie zapamiętują miejsca, gdzie rzucane jest im jedzenie. Czy tabliczki z apelem o niedokarmianie pomogą?

Poznań: Zakaz dokarmiania gołębi? Dlaczego nie powinniśmy ic...

Dziadkowie Biznesu to kampania prowadzona w mediach społecznościowych, która promuje przedsiębiorstwa prowadzone przez seniorów z całej Polski. Dzięki ,,Dziadkom Biznesu" mamy szansę poznać miejsca, w których warto zrobić zakupy i skorzystać z usług. W ten sposób możemy pomóc starszym przedsiębiorcom w trudnym czasie, jakim jest pandemia. Także w Wielkopolsce są przedsiębiorcy, którym przyda się rozgłos. Poznajcie Dziadków Biznesu z województwa wielkopolskiego -->

Dziadkowie biznesu w Wielkopolsce. Poznaj przedsiębiorców, d...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski