Zimny prysznic dla poznanianek w Kalisz Arenie

Siatkarki Enei Energetyka, mimo licznych uwag trenera, nie były w stanie przebudzić się na parkiecie w Kaliszu Fot. Grzegorz Dembiński
Miało być pasjonujące widowisko na parkiecie Kalisz Areny, a tymczasem w derbach Wielkopolski w I lidze kibice obejrzeli bardzo jednostronne widowisko. Miejscowy MKS Kalisz wygrał z Eneą Energetykiem 3:0 (25:15, 25:18, 25:9). Ekipa trenera Mariusza Wiktorowicza pozostała liderem i utrzymała miano niepokonanej. Z kolei goście pod wodzą Marcina Patyka ponieśli w roli beniaminka pierwszą porażkę po dwóch zwycięstwach.

Nie tylko w Kaliszu ostrzono sobie zęby na derbowy pojedynek, bo wydawało się, że po dobrym początku sezonu w wykonaniu obu drużyn bezpośrednie starcie nie zakończy się po trzech krótkich setach.

Tymczasem miejscowy zespół błyskawicznie wszedł na wysokie obroty (12:4 w pierwszym secie) i w każdym elemencie bił na głowę poznanianki. Kaliszanki miały lekkie zawahanie w środkowej fazie partii, ale po błędach Enei w przyjęciu i obronie szybko odzyskał inicjatywę.

Druga odsłona była najbardziej wyrównana, ale poziom niedokładności w grze gości był tak duży, że nawet słabszy zespół po drugiej stronie siatki mógłby cieszyć się z wygranej. Ręki nie zwalniała w ataku Natalia Sroka. Na zagrywce świetnie radziła sobie Hanna Łukasiewicz, a pozostałe zawodniczki także sprawiały wrażenie bardziej zdeterminowanych od rywalek.

W poznańskim zespole trudno było znaleźć mocny punkt. Skrzydłowe i przyjmujące nie mogły przebić się przez blok, podobnie zresztą jak środkowe. W efekcie trzeci set rozpoczął się od wyniku 4:0 dla MKS. W tym momencie było już wiadomo, że przyjezdne spotka w Kaliszu zimny prysznic. Okazja do rehabilitacji dla Enei Energetyka pojawi się już w sobotę o godz. 16 w Poznaniu, w spotkaniu z Karpatami Krosno.

Z kolei siatkarze APP Krispolu Września podtrzymali miano niepokonanej ekipy w I lidze, zwyciężając SMS w Spale 3:1 (25:23, 25:20, 18:25, 32:30).