Zmagania najmłodszych zakończyły wielki turniej piłkarski w SP 34

LUMAR
Drużyna z SP 27 z trenerem Bogdanem Samulczykiem
Drużyna z SP 27 z trenerem Bogdanem Samulczykiem Piotr Adamczyk
Zmaganiami pierwszo- i drugoklasistów w hali Szkoły Podstawowej nr 34 na osiedlu Bolesława Śmiałego w Poznaniu zakończył się trwający od połowy listopada ubiegłego roku 22. halowy turniej piłki nożnej szkół podstawowych o puchar prezydenta Poznania, wielkopolskiego kuratora oświaty i prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Po pierwszej rundzie w tabeli najmłodszych piłkarzy przewodzili uczniowie trenera Andrzeja Drojeckiego z SP 51 I. Jednak na początek rewanżów w czterech spotkaniach zdobyli zaledwie sześć punktów, ale potem było już lepiej (10 punktów pięciu meczach).

Walcząca o miejsce na podium drużyna z SP 6 (trener Jarosław Ciastowski) w pierwszych czterech pojedynkach rewanżowych wywalczyła dziewięć punktów, a po kolejnych pięciu spotkaniach wzbogaciła się o dziewięć punktów.Jednak ostatnie słowo należało do uczniów z Winiar czyli reprezentacji SP 27, która wygrał wszystkie ostanie spotkania, zapewniając sobie bezapelacyjnie pierwsze miejsce w turnieju. Druga lokata przypadła SP 51 I, a trzecia SP 6.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Mateusz Łagodziński Mateusz (SP 27), najlepszym bramkarzem Dominik Woźniak (SP 34), a najlepszym strzelcem był Jakub Kuster (SP 51 I), który zdobył 20 bramek. Na listę strzelców wpisało się 54 zawodników, którzy łącznie zdobyli 222 gole. Najmłodszym zawodnikiem zawodów był Igor Kuśnierczyk (SP 66), który 26 maja skończy siedem lat.

Uroczyste zakończenie turnieju odbędzie się w piątek, 23 marca o godz. 16 w holu SP 34 na osiedlu Bolesława Śmiałego w Poznaniu.