MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zmiana prezesa w Wodociągach Leszczyńskich. Jest nowa rada nadzorcza miejskiej spółki wodnej

Michał Wiśniewski
Nowa rada nadzorcza i prezes Wodociągów Leszczyńskich
Nowa rada nadzorcza i prezes Wodociągów Leszczyńskich UM Leszna
Zmiana w Wodociągach Leszczyńskich. Miejska spółka wodna ma nową prezes i radę nadzorczą. Stanowisko prezesa stracił Rafał Zalesiński. To kolejny etap zmian w strukturach miejskich spółek w Lesznie po wyborach samorządowych, ale pierwsza tak szeroka zmiana obejmująca też radę nazorczą.

To była jedna z nieoficjalnie zapowiadanych zmian kadrowych w Lesznie. Wcześniej dokonano już zmiany dyrektor Miejskiego Zakładu Budynków Komunalnych. Kamilę Mulczyńską zastąpiła Aldona Zielonka. Pracę straciła też między innymi naczelnik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miasta Leszna Celina Pilżys-Kosmatka.

Zmiany w Wociągach Leszczyńskich są jednak dużo szersze niż w MZBK. 14 czerwca 2024 roku zwolałno walne zgromadzenie wspólników tej spółki.

Na posiedzeniu prezes Rafał Zalesiński uzyskał absolutorium i w związku z wygaśnięciem kontraktu zakończył pracę na stanowisku prezesa Zarządu Wodociągów Leszczyńskich Sp. z o.o. w Lesznie – powiadomiła Lucyna Gbiorczyk z Urzędu Miasta w Lesznie.

Nową prezes została Renata Kozub. Zmienił się też skład rady nadzorczej spółki. To była jedna z nieoficjalnie zapowiadanych zmian kadrowych w Lesznie. Zwołane na piątek 14 czerwca 2024 roku zwołano walne zgromadzenie wspólników spółki Wodociągi Leszczyńskie.

Zmienił się też skład rady nadzorczej spółki. Po dzisiejszych wyborach jej skład jest następujący: Dokonano również zmiany w składzie Rady Nadzorczej spółki.

Aktualny jej skład rady nazorczej spółki Wodociągi Leszczyńskie wygląda następująco:

  • przewodniczący Rady Nadzorczej – Mariusz Kucharski, były prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Lesznie

  • zastępca przewodniczącego Rady Nadzorczej – Patryk Tomczak, zastępca wójta Gminy Święciechowa

  • Sekretarz Rady Nadzorczej – Maciej Grabianowsk, zastępca prezydenta Miasta Leszna,

  • dwoje przedstawicieli załogi: Joanna Furmańczak i Karol Ratajczak.

Nowa prezes Romana Kozub wcześniej przez siedem lat pracowała już w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie. Od dekady piastuje stanowisko prezes Pniewskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Romana Kozub swoją pracę w Wodociągach Leszczyńskich rozpocząć ma 27 czerwca 2024. Wtedy wygasa jej kontrakt w Pniewach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski