Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zmiany na Al. Marcinkowskiego. Kierowcy uważajcie szczególnie w rejonie galerii MM. Jak teraz wygląda ulica - zobacz zdjęcia

Grzegorz Okoński
Grzegorz Okoński
Na Alejach Marcinkowskiego trzeba spodziewać się kolejnych zmian  organizacji ruchu
Na Alejach Marcinkowskiego trzeba spodziewać się kolejnych zmian organizacji ruchu Waldemar Wylegalski
Od wtorku 13 grudnia kierowcy dojeżdżający do posesji lub dowożący zaopatrzenie na odcinku Al. Marcinkowskiego pomiędzy pl. Wolności a ul. Św. Marcin będą musieli zwrócić uwagę na zmiany w organizacji ruchu. Poznańskie Inwestycje Miejskie zapowiadają je w związku z przebudową - pracami w ramach Programu Centrum.

Prace drogowe spowodują, że na Al. Marcinkowskiego - między wyjazdem z Galerii MM, a skrzyżowaniem z północną jezdnią pl. Wolności, będzie można przejeżdżać tylko jezdnią wschodnią, czyli po stronie budynków NBP i hotelu Bazar.

- Tym samym wyjazd z Galerii MM będzie odbywać się wschodnią jezdnią Al. Marcinkowskiego w kierunku ul. 23 lutego - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie. - Trasa dojazdu dla dostaw do Galerii MM oraz posesji przy Al. Marcinkowskiego 20 i 21 odbywać się będzie od strony ul. Podgórnej.

Na Al. Marcinkowskiego sadzone są drzewa: ma tam rosnąć 36 dębów szypułkowych, plus zieleń niska.

-Dla pierwszych, przywiezionych 1 grudnia dębów przewidziano miejsce przy platformach przystankowych oraz przed budynkiem Hotelu Rzymskiego. To duże 15-letnie rośliny, mają ok. 6-8 metrów wysokości.

- Nowe nasadzenia będą odpowiednio pielęgnowane - do wiosny 2029 r. będzie obowiązywać gwarancja, za którą odpowiada wykonawca przebudowy Al. Marcinkowskiego i ul. Św. Marcin na odcinku między ul. Ratajczaka a pl. Wolności – zapewniają PIM. - Dęby stworzą nową perspektywę widokową na gmach Muzeum Narodowego i ul. Paderewskiego. Przed rozpoczęciem prac na Al. Marcinkowskiego kompozycja alei drzew urywała się na wysokości Biblioteki Raczyńskich. Dzięki realizacji Programu Centrum, uzupełniony zostanie ciąg alei poprzez wprowadzenie pasów zieleni z wewnętrzną przestrzenią dla pieszych wzdłuż starego gmachu Muzeum Narodowego, budynków Bazaru i NBP. Przed starszą częścią muzeum przewidziany jest trawnik i żywopłot cisowy, dodatkowo na wyspie przed Muzeum Narodowym planowany jest kwietnik nawiązujący do tych, które rosną już w dalszej części Al. Marcinkowskiego.

Inwestor dodaje, że zakres prac na Al. Marcinkowskiego jest bardzo szeroki, oprócz nowych nasadzeń zieleni obejmuje infrastrukturę podziemną, przebudowę trasy tramwajowej, ułożenie nowej nawierzchni, monitoring, oświetlenie, a w ostatnim etapie także montaż małej architektury (ławki, kosze na śmieci).

Kolekcja czy cmentarzysko lokomotyw i wagonów? Stacja na Franowie w Poznaniu jest największą stacją towarową w Wielkopolsce i to właśnie tam miłośnicy kolei i nie tylko mogliby poczuć się jak w raju. Stoją na niej stare lokomotywy i wagony. Część tego taboru jest w kiepskim stanie technicznym i wygląda na to, że oczekuje na złomowanie. Te ET22 lata świetności mają za sobą.Zobacz, co stoi na torach na największej stacji towarowej w Wielkopolsce --->Zobacz też: Opuszczona stacja pod Poznaniem. Tu w studni woda zmienia się w szampana!

Tak wygląda cmentarzysko lokomotyw i wagonów w Poznaniu. Co ...

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski